| Legendary431 a întrebat:

Salut TPU,
Prin imprejurimi am 2 maidanezi care se tin dupa mine cand ies cu cainele la plimbare, dar care sunt foarte cuminti si nu ma afecteaza aproape deloc.
Daca imi continui traseul, mai dau de o maidaneza dupa care se mai tin vreo 4 maidanezi...si maidaneza asta se tine dupa mine.iar cainel meu vrea sa se duca la ea. Deci sunt intr-un big sh! t
Stie cineva ce pot face sa scap odata de aia 5 caini care se tin dupa mine? (4 + cateaua dupa care cei 4 se tin)
Nu exista hingheri prin zona..si apropo, sunt vreo 30 de caini vagabonzi pe unde locuiesc eu. ____.'

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă nu sunt agresivi, nu vad de ce te deranjază, tin companie.

| Legendary431 explică (pentru onasis1961):

Cainele meu e mascul.
Cei 4 caini sunt tot masculi ( se tin dupa femela care se tine dupa mine)

| JulyStorm a răspuns:

Daca nu sunt agresivi, lasa-i in pace si zi merci ca ai bodyguazi. laughing
No, pe bune, eu am in cartier vreo 30 javre, si din astea vreo 20 sunt agresive. Sa vezi pe capul meu distractie cand scot cateaua afara... aia vin sa ne muste, a mea trage sa le smulga capetele...
Dar daca vin astia blanzi sa se plimbe cu noi, ii las fara probleme. Nu ma incomodeaza cu nimic.

| vampir004 a răspuns:

Pai,incerci sa te plimbi prin alta parte cu cainele tauhappy