| anonim_4396 a întrebat:

stiu ca intrebarea urmatoare va parea prosteasca...adica cine-ar crede in asa ceva, dar EXISTA SPIRITE RELE IN PAPUSI? O prietena are o papusa mare, veche de vreo 30 de ani are o privire diabolica.Intr-o zi am invitat-o la mine,nu era nimeni acasa la ea,am venit,era liniste,dintr-un motiv ne-am intors acasa la ea, papusa o lasasem pe balansoar, pe spate cu mainile si picioarele perfect intinse...am auzit un zgomot parca curgea apa am mers in bucatarie,usa incuiata o lasasem acum era larg deschisa apa curgea,papusa era tot pe spate cu mainile intinse in aer,picioarele miscate inca nu era nimeni acasa,am insotit-o pe prietena mea la toaleta,,se spala pe maini cand am auzit-o strigandu-ma am intrat in baie am vazut pe perete o silueta alba,ne-am speriat si am fugit,am mers in incaperea unde se afla centrala,am inchis usa am inceput sa vorbim despre cele intamplate,nu ne venea sa credem, dintr-o data am vazut cheile din cui ca se miscau, prietena mea s-a apropiat si-a facut de 3 ori cruce,au inceput sa se miste din ce in ce mai tare, am deschis usa larg.Am plecat,poarta casei ei nu se deschidea am vrut sa-mi sun parintii,nu-mi aparea nici un contact in telefon,m-am panicat,papusa era aproate ridicata ne-am speriat si mai tare am luat papusa si am ascuns-o intr-o cabanuta veche din curte de la ei,pana la urma am sarit gardul si nu am mai revenit in curtea ei pana cand nu s-au intors bunicii ei,cum am ajuns acasa(vizavi de casa ei), m-am uitat in agenda telefonului, brusc numerele imi apareau.STIU CA O SA VI SE PARA O POVESTE INVENTATA DAR NU ESTE, ESTE REALA SI CREDETI-MA CA NU MI-AS FI IMAGINAT DIN MOMENT CE SI PRIETENA MEA A VAZUT!

Răspuns Câştigător
| AmandytaErhan a răspuns:

Buna pimkie, eu una sunt sigura ca exista spirite rele in papusi, daca papusile sunt daruite de persoane care au o ura fata de tine sau caror le pare rau ca au platit atat pe papusa sau chestii de acestea rautatea si ura lor intra in papusa iar papusa nu face lucruri concrete (de aia cred ca cand ai spus ca s-a sculat ti s-a parut, cu toate ca pozitia poate sa miscat) dar de exemplu cade de pe polita chiar la tine in cap sau ceva de genu asta.
IN NICI UN CAZ SA NU LASI PAPUSA AIA VIE, chiar daca prietenei tale o sai para rau trebuie sai stricati capul si sai faramitezi corpul, trebuie sa ramana din ea ceva ce nu se repara. Am mai auzit o poveste cum 2 fete aveau asa o papusa si au ingropat-o in pamant dar ea a iesit.
Principalul sa nu spuneti nimanui. si daca dupa ce eliminati papusa necazurile continuie trebuie sa chemati o ghicitoare sa descante casa.

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru AmandytaErhan):

Nu ai dreptate niciodata sa nu chemi o ghicitoare ca ele fac mai rau mai bine chemi un preot

| KQarapuziK a răspuns (pentru OmulCareStieCeFace):

Uneori preotul nu e asa de credincios pentru altii insa eu cred in religie

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru KQarapuziK):

Tu practic faci vrajitorie si in biblie se spune ca vrajitoria nu va fi iertata usor

| KQarapuziK a răspuns (pentru OmulCareStieCeFace):

Nu nu practic dar multi stramosi de ai mei aveau ceva in legatura cu magie alba nu cu neagra credeau in dumnezeu si cu ajutorul rugaciunei faceau miracole descintece lecuiau atc

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru KQarapuziK):

Tu esti sigur de asta?

29 răspunsuri:
| cățelușa56 a răspuns:

Wow, dupa ce am citit povestea si comentariile mi s-a cam facut frica. Mie mi s-a intamplat o chestie am vazut o mana de om dar roz electric adica nu i se vedeau incheieturile care a aparut la usa camerei mele si a inceput s-a se miste de parca,, hei ma vezi?,, Am ramas impietrita.dar cu papusa aia brrrr. Daca as fi fost in locul tau as fi facut pe mine de frica.Totusi eu pot s-a imi pacalesc cumva creierul si acum nu mai cred ca mana aceea era reala. Daca nu a-si fi facut asta nici acum dupa un an nu as fi putut dormi

| Xtadelo a răspuns:

DOAMNEstraight face povestea asta m'a cam speriat straight face
Nu stiu cum o sa mai dormi la noapte straight face

| DarkBlood32 a răspuns:

Ciudat. Cu papusa aia... nu stiu c sa zic. Eu zic sa chemi un preot sa dea cu chestia aia prin casa. De atatea ori cand aud asa ceva, imi sare inima din piept.

| DarkBlood32 a răspuns (pentru DarkBlood32):

Cand eram mai mica aveam vreo 8-9 ani si aveam o papusica mica cu ochi albastrii si de atatea ori cand treceam pe langa ea se uita la mine, isi intorcea ochii, fara gluma crying Apoi am ars-o in soba. Si m-am mutat si din casa aia, ca era cimitirul aproape.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fă nimic.Nu fă cercuri sau alte ritualuri.Niciodată nu ştii ce se poate întâmpla, ce poţi invoca.

Cel mai bine este să vorbiţi amândouă cu parinţii voştri.Ei vor lua deciziile de rigoare şi ideal ar fi să luaţi legătura cu un preot pentru sfinţirea casei.

| VladPetcu a răspuns:

Sfatul meu stai departe de prietena ta si mai ales de papusa aia daca zici ca e diabolica.
Funda?

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Nu e bine du-te la spovedanie mergi mult la biserica si cheama un preot sati tina slusba si eu as face asta si as arunca papusa in flacari daca mi-s-ar intampla asta eu te cred eu anul asta cand am plecat in tabara mi-s-a intamplat mie si colegilor mei la fel doar da acu era vorba de un invoc

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Wow....cheama un exorcist

| AllysaDeea a răspuns:

Oooooa... imi pare rau dar creca in casa aia exista ceva"diabolic" :0

| mariusflorin90 a răspuns:

Salut pink18 incearca totusi sa chemi un exorcist deoarece acele spirite rele de care pretinzi ca ar exista te-ar putea chinui in continuare :-P

| RamonaRay a răspuns:

WooW...m-am speriat un pic cand am citit intamplarea asta.Parca erati intr-un film horror.Eu zic sa chemi un preot...

| ionutiulian1997 a răspuns:

Ori la parinte sa faca ceva, sa binecuvanteze, arunca papusa.ardeoooo.sau daca aveti sub 14 ani.la psiholog. funda?

| 구미호 a răspuns:

Si eu am avut intamplari ciudate si inspaimantatoare, spune cuiva sa te ajute.

| RozyRozyRozy a răspuns:

Buna! prietena ta ar trebui sa bage papusa aia nenorocita in foc si sa chemati un preot sa sfinteasca toate camerele!
funda? puppy dog eyes

| gabitzu11 a răspuns:

Te cred, si un prieten a patit la fel, dar de la un urs de plus, si tot asa fenomene ciudate. Sa isi cheme un preot sa isi sfinteasca casa si papusa. fundita?

| de2ed a răspuns:

Prostia din ziua de azi pur si simplu ma uimeste...

| KQarapuziK a răspuns:

Uite ce iti recomand eu am luat un fel de dar de la bunica mea pune papusa intr-un loc linistit si intunecat in jurul ei fa un cerc de sare taie o sufita din parul ei parul tau si parul prietenii tale leagal cu o ata rosie si pune in cercul cu sara daca vreti ca spiritul ei sa plece trebuie sa va scrieti numele voasre cu o carioca pe corpul papusii puneti-o si pe ia in cerc si spuneti de 5 ori go away evil spirits

| Cosminovici18 a răspuns (pentru KQarapuziK):

Nu suntem in Supernatural sau in filme!

| AlleDubstep a răspuns:

Eu zic sa nu te mai uiti asa mult la scooby doo laughing)))

| Pinky0green a răspuns (pentru AlleDubstep):

Sa stii ca esti o proasta cu P mare... daca nu crezi ...nu citi sau nu comenta bine?

| maryusick95 a răspuns:

Imi doresc sa mi se intample sh mie asa ceva laughing...stii eu unul nu cred in asa cv..nu mi s-a intamplat niciodata, si chiar mi-as dori, sa ma lamuresc...nu pot sa cred in ceva ce nu am vazut..cand ma plimb noaptea pe la 00:00 pe strada, ma gandesc sa imi iasa o fantoma ceva in fata, sa ma lamuresc laughing stiu, sunt cam nebun

| Ande20 a răspuns (pentru maryusick95):

Stii,si eu eram exact la fel inainte sa mi se intample cree-ma.winking

| MdsMada a răspuns:

Peee bunee? Nu cred asta