| MisterKat a întrebat:

Mama vrea sa vanda un pui de pisica Ragdoll (fetita cu ochii albastrii) si nu stie ce pret sa ceara pe ea... Aveti vreo idee?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

In strainatate costa in jur de 250-450 euro (rasa pura). Cele pentru concursuri costa si 1000-2000 euro.
La noi in tara inca nu este o piata bine formata pentru asa ceva. De exemplu eu am o persana pura. In afara tarii pretul porneste de la 400 euro, aici cel mai bun pret care l-as primi e 600 ron. (dar oricum nu-mi dau eu ingerasul! big grin )
Deci nu stiu sa-ti spun un pret sigur sau fix, ramane la aprecierea ta.

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca pretul poate sa inceapa de la 200 de roni.

| SnicK a răspuns:

Du-te ma, incepe de la 150 RON

| maxQ a răspuns:

Pfff...pai pretul sa inceapa de la 150 ron. Dar e o perioada cam proasta.Toata lumea lupta sa isi gaseasca bani pentru ei si... dar sunt destui oameni care ar dori un prieten.Mai ales un copil happy

| anonul a răspuns:

100-200 lei, desi rasa costa mult in strainatate la noi se pot gasi si cu 50 lei (am gasit overta), deci nu recomand sa ceri mai mult de 200 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca primeste 100 euro sa-i ia, animalele se vand ma greu acum, ca sunt sarbatori, poate dupa februarie incolo sa ia mai mult.