| IceCream5 a întrebat:

Am si eu doua intrebari: deci am o iepuroaica care a fatat pentru prima oara acum 1 saptamana.Azi am observat ca in loc de puful in care erau puii nu mai era iar in locul pufului erau "inveliti" cu lucerna. Exista sanse ca ei sa moara sufocati sau?
Si inca o intreare: la cate saptamani ies puii din puf si incep sa mearga prin cusca?
Va rog fara raspunsuri copy-paste.doar cei care se pricephappy. Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| yoana22yoana a răspuns:

Nu o sa pateasca nimic puii. Poti sa ii atingi cand vezi ca au mai crescut si incep sa manance si altceva in afara de lapte (frunze de lucerna, iarba, etc.)

| dianaioana20 a răspuns:

Nu este nici o problema daca i acopera cu lucerna asa s-a intamplat de fiecare data la iepuroaicele mele.Cam pe la 3-4 saptamani ies mai des din puf.Dar nu pune mana pe ei cat sunt mici deoarece iepuroaica nu le va mai da de mancare sau i va manca pentru ca va simti un miros de om.