| JammyBrooks a întrebat:

Buna!
ieri iepuroaica mea a fatat 9 pui dintre care 4 morti.cei morti i-am indepartat cu o manusa din cusca, iar astazi cand i-am dat mancare erau morti si ceilalti.
P.S:cei morti nu erau in cuib ci in cealalta parte a custi distanta de 1 m, dar ea nu a acoperit puii cu puf, avea mult muf pus in cuib dar nu ia acoperit.
ce credeti? din ce cauza au murit puii? le-a fost frig sau cum i-am indepartat pe cei morti?

2 răspunsuri:
| EvelynCocainIIIa6 a răspuns:

Ia uite inca una.Ma uitam pe TPU la prima pagian si ce vad: am un canin nu stiu cum bun, urmatoarea: am o iepuroaica si nu stiu ce :))
http://www.tpu.ro/......ri-pentru/

| JustPassingBy a răspuns:

Poate fii din cauza ca iepuraica cand sa ii alapteze sau sa ii incalzeasca s-a asezat pe ei si fara sa isi dea seama sa ii omoare, eu asa am patit.

Sau pentru ca le-a fost frig.

Sau atunci cand iepurii mici se sperie de ceva nu stiu cum dar daca se sperie foarte tare le sta intr-un fel inima in loc, poate ca daca au fost afara asta au patit s-au speriat.Stiu 1 ca am patit-o in timpul zile cu ei si erau mici si eram langa ei cand s-au stins si 2 ca mi-a spus o prietena care a fost veterinar.

Mai sunt multe motive, dar le-am uitat.