| Alex1 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Mia nascut iepuroaica acum 2 zile(cred ca a nascut dimineata sau ailantaieri seara)si am vazut pe net ca dupa 24 de ore trebuie sa mut iepuroaica in alta camera si sa ma imi pun manusi si sa ma uit la pui cati au trait si cati au murit...Iepuroaica nu ia alaptat decat o data si in rest deloc(cel putin in prezenta mea waiting)Iepuroaica mea nu stiu ce rasa e (deci lol am primit-o cadou)dar este iepure de casa nu cantereste mai mult de 2 kg si e toata alba cu interiorul urchilor de culoare neagra si putin pe la nas si ochi...De unde stiu daca iepurasi cei mici au o alimentatie corecta? Adica daca i alapteaza destul de des in cat sa fie dezvoltati si sa nu moara? Iepuroaica am hranito foarte bine cu paie de alea pentru cal si toate prostiile (si boabe de alea cu porumb, seminte, ardei uscat, griu, detoate)As fi foarte recunoscator daca mia-ti spune big grin Si scuzatimi gramatica >:Fundaaa!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Pai daca a fatat iepuroaică trebuie sa nu atingi pui ca prind miros de om si isi omoara pui, trebuie sa umbli cu manusi de cauciuc si daca nu isi creste pui dale calciu si vitamine de la un plafar special de animale si trebuie sai cresti singur daca vrei sa-ti traiasca iepurasi nu stiu ce sa zic despre iepuroaică, daca nu ii hraneste, crestei tu! Vad ca ai primit decat iepuroaica cadou? Mascul ai daca mai vrei sa reproduca alti pui car in cazul in care acestia nu supravietuiesc doar cu mama puisorilor nu stiu ce sa zic documenteazate si tu pe Wikepedia despre iepuri s-au pe Google.
Vezi cum te descurci, ar fi buni iepurasi in sosulet s-au la gratar, iamiiiiiiiiiiiiiii iamiiiiiii laughing Glumesc nu ma lua in serios!
Mie imi plac iepurasi cei de rasa care sa-i tin, dar cei ce nu sunt de rasa si sunt de carne la gratar cu ei iamiii iamiii ce buna este carnea de iepure.
Vezi ca iepuri sunt pretentiosi se imbolnavesc foarte repede si mor daca nu au conditi necesare eu am avut iepuri, iepuri trebuie tinuti la un loc racoros cu lumina de la soare sa nu orbeasca si trebuie sa stii ca fac diaree cand se imbolnavesc iepuri. Trebuie sa le dai ceva sa rontaie ca le cresc dintișori si isi fac rani daca le cresc mult dintii.
Ce sa mai zic? Decît că faci ce vrei tu si Să-ți Traiasca!

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

Nu-ti face tu griji ca stie epuroaica mai bine decat tine cand trebuie sa-si alapteze puii.ce trebuie sa ai tu grije, este ca ea sa aiba mancare suficienta [varza, morcovi] si apa