| kidsXXL a întrebat:

Saluttt! Ma numesc Cristi, si am o catea... Dar, ea este cam incapatanata si trage de haine si daca incerc sa o bat maraie si trage mai tare, cateodata imi ajunge cu dintii pana la picior! Chiar si azi mi-a lasat doua urme mici de la dinti!

Va rog, mult... Mi-e frica sa o mai si scot!

Răspuns Câştigător
| pinguinuVerde a răspuns:

Salut.
Păi ai putea să te fereşti întâi şi întâi de ea,apoi să dai cu ziarul pe spate până se va supune.
Caută la bibliotecă o carte de dresaj sau împrumută de la cineva (eu am citit una întreagă şi chiar a dat roade), plus că te mai inspiri şi înveţi ceva de acolo.
Sau du-te la un veterinar, ia sfaturile acestuia sau pune-i o botniţă. Învaţ-o să fie sociabilă...
Baftă.

5 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna kidsXXL,
Cand mai trage de haine ceart-o si fi autoritar dar nu o bate pentru ca mai tare o intarati decat sa o dezveti. Dupa ce o certi, nu o mai baga in seama cateva minute bune, daca vine la tine trimite-o de acolo si ignor-o. Repeta asta de cateva ori si spune-i "NU-I VOIE!" pe un ton hotarator, aspru.
Pa, pa

| Șttefania a răspuns:

Brunetha tu gandeti? Cum sa o vanda si sa isi ia alta? Doamne ai spus cel mai prost lucru! Eu una as incerca sa o fac bine. Eu nu cred ca a turbat, dar cel mai bine du-o la vetelinar si intreaba-l pe el ce sa zica. Nu o vinde! Nu merita sa iti iei alta si ca o faci bine in caz de boala. O sa te simti groaznic daca faci ce a zic bruneta aia.

| bogdan3vl a răspuns:

laughing cheama hinghieri ca te rezolva ei imediat.era sa uit sper ca i-ai dat de mancare eu fi foame saraca.dai cate o palma poate prinde otara frica si te lasa in pace

| andrei213 a răspuns:

Cheamal pe CAEZAR de la Caezar si cainilaughing

| ღBrUnEtHaAaღ a răspuns:

A turbat. a muscato un sobolan sau ceva pentru ca animalele saliveaza si tot au tendinta sa muste.
du-te sa iti faca analize pentru ca s-ar putea sa turbezi si tu de la el

vindeo si ia-ti alt caine de banii aia, si data viitoare sa ai grija pe unde umbla, bine?