| Dontknowher a întrebat:

Se tunde un Bichon Maltez la 4 luni si ceva cu foarfeca?(sau poate fi tuns cu aparatul de tuns?)

Răspuns Câştigător
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Tinand cont ca vremea se raceste eu as zice sa nu-l tunzi, insa daca doresti cu adevarat il poti tunde din foarfeca, astfel nu ii iei mult din par si va arata cat de cat normal! Le sta cam urat sa ii tunzi scurt cu masina, de fel bichonul maltez este recunoscut pentru parul lui alb imaculat, drept si lung!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi placuta!

1 răspuns:
| AlexandraHNY a răspuns:

Doamnee da cum tunzi tu bichonu la 4 luni cand abia i-a dat parul?! lasa-i parul asa ca e pacat, poate sa faca boli si nici nu sti cat de grave sunt unele afectiuni de piele. iti poate muri. si in niciun caz nu te apuca tu sal tunzi {! asta la primavara} dul la salon,vb serios stiu ca e mai aiurea si costa mai mult, dar e mult mai ok si mai bine pentru el[ca sa nul tai, zgarii], iar acum oricum nu poate fi dus pentru ca de obicei le face anestezie si i se poate face ff rau