| Ken67 a întrebat:

Stau într-un apartament de 2 camere şi vreau un câine de talie mică/medie dar nu mă pot hotărî.M-am gândit la multe rase.Îmi puteti dă vă rog o sugestie? Şi un preț bun.M-am gandit între husky şi mops. Care dintre ele e mai potrivită pt.situația mea? Vă reamintesc, doresc preț convenabil.

Răspuns Câştigător
| Marian1001 a răspuns:

Un caine husky simplu costa 500 lei chiar si mai putin, iar unul siberyan 1000 lei pe cand un mops trece de 1000 lei nu ai sa gasesi sub 1000 asa ca mai bine îti iei un husky simplu uitate pe olx sau lajumate.ro ori ocazii.ro si vezi care ti se pare mai convenabil

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti la apartament ia-ti o pisica, de la caine s-ar putea sa ai frecvent reclamatii de la vecini, administrator sau chiar politie.
Stii, cainele latra de scoala tot blocul in picioare, pe cand o pisica nu fac zgomot, nu cere afara, nu necesita spalata sau plimbata.
Pisica este de departe cea mai comoda si mai ieftina optiune pentru un aminalut de apartament. Pana si mancarea ei este de departe foarte putina si mult mai ieftina.

| Deliiiia a răspuns:

Buna, dintre cainii de apartament iti recomand Shih Tzu, Bichon(oridecare, maltez e cel mai mic), Cavalier King Charles Spaniel, Pomeranian, Beagle(mai potrivit pentru baieti, de asemenea jucaus), white terrier.

Primii 4 nu lasa par. Din cei doi enumerati de tine, Mops e mai convenabil. Huskey e destul de mare si are nevoie de o curte unde sa se plimbe si sa se racoreasca(in apartament e de regula mai cald).

| 6Anonim9 a răspuns:

Husky e mic? laughing)) De cand man?
Eu iti recomand teckel. Sunt mici, foarte prietenosi, ascultatori, draguti, si sunt cei mai buni.

| NoFeelings a răspuns:

Câinii mici latră foarte mult, în general, și au tendința de "mușca", "sării" pe oameni.
Îți recomand câini de talie mare, sunt mai cuminți, nu latră foarte mult și sunt mai atașați de stăpân, după ce arata studiile.
Un Golden retriever ar fi câinele perfect, dar sincer, mopsii nu îmi plac.
Gandeste-te și la un beagle: cu mișcarea necesară, e un câine eprfect pentru apartament.
Ar mai fi posibilitatea, de a îți achiziționa un bulldog francez. Mi se par niște câini foarte drăguți, cunoscând oameni care dețin astfel de câini. Se adaptează super ușor la apartament și nu au nevoie de multa miscare