| Mirris a întrebat:

Stie cineva daca acest caine e de rasa? Parea ingrijit, dar lihnit de foame.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea, este vorba de o rasa corcita, foarte aproape de rasa Labrador Retriever. Pavilioanele sunt aproape identice, însă blana pare puțin pigmentată, semn ca este vorba de o rasa aproape corcită.

Oricum, este frumos și poți sa-l îngrijești. Câinele va fi întotdeauna loial omului, indiferent de rasa, mărime sau culoare. Și mai ales ca acesta poate sa-ți ofere iubire necondiționatăwinking

Și sa nu uitam de faptul ca mai este și negru! happy

Mult succes și sa-l stăpânești cu drag!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți sa atașezi te rog o poza pe imgur? Nu văd nicio poza.

Merci!

| Mirris explică (pentru anonim_4396):

Http://imgur.com/gallery/kgyz02I,am uitat sa pun link-ul.

| Mirris explică (pentru anonim_4396):

Asa este.El este negru dar are nuante maronii ici-colo.Cred ca a fost tinut prin casa, deoarece blana are un aspect ingrijit si ii straluceste chiar daca nu e soare.Este iubitor si nu face rele(in afara de a fugari pasarile).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirris):

Atunci nu mai sta pe gânduri! Cumpara-i mâncare și jucării! Te va iubi înainte de a-ți da seama happy
Aspectul blănii poate fi catifelat pentru orice pui. Trebuie doar sa-l îngrijești dacă vrei sa aibă aceeași nuanță și când va fi mare. Și să-l ferești de soare puternic. Soarele face uneori rău, mai ales ca aceasta vara este calduroasa.

| Mirris explică (pentru anonim_4396):

Totusi este bine daca il mai tin si prin casa(mai mult noaptea), daca deocamdata nu este dus ma veterinar si am copiii? Adica ma tem de reactia cunostintelor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirris):

Având in vedere ca este un pui, puteți sa-l țineți in casa, nu este nicio problema. Însă aveți grija, sa nu fie amenințat. Câinele are obiceiul sa fie stăpân pe situație și sa confrunte pericolele de unul singur. Așa ca cel mai bine supravegheați copiii. Însă riscuri mari, nu exista momentan. Puteți sa-l duceți la veterinar mai târziu, dar trebuie dus! Face-ți-i și o baie cu ăpă călduță, șamponti-l și deparazitati-l daca aveți cu ce. De asemenea, nu-i dati oase sa mănânce happy

| Mirris explică (pentru anonim_4396):

Ok,multumesc de sfaturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirris):

Cu multă plăcere! Dacă te-am ajutat, poți sa-mi dai funda. Mulțumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirris):

După părerea mea, este vorba de o rasa corcita, foarte aproape de rasa Labrador Retriever. Pavilioanele sunt aproape identice, însă blana pare puțin pigmentată, semn ca este vorba de o rasa aproape corcită.

Oricum, este frumos și poți sa-l îngrijești. Câinele va fi întotdeauna loial omului, indiferent de rasa, mărime sau culoare. Și mai ales ca acesta poate sa-ți ofere iubire necondiționatăwinking

Și sa nu uitam de faptul ca mai este și negru! happy

Mult succes și sa-l stăpânești cu drag!