| mioara_3769 a întrebat:

Sunt intr-o situatie jalnica...acum 3 zile...nici nu-mi vine sa cred inca. mi-a murit motanul- Tony, nu reusesc sa-mi revin, era un motan deosebit, un copil dulce, pe care il iubeam mai ceva ca pe mine.simt ca lumea s-a oprit in loc

Răspuns Câştigător
| Nicolelenaa a răspuns:

Te inteleg perfect.
Daca nu te superi o sa iti spun o poveste.

O dimineata frumoasa de martie anul 2008. Inainte de a pleca la scoala am trecut sa imi sarut pisica ( Mitzi ) ca in fiecare dimineata.
Cand am ajuns la culcusul ei am vazut 6 puisori draguti big grin
Pisica mea este de rasa birmaneza deci toti pisicutii au fost birmanezi.
Am ramas cu ochii pe ei. Toti erau voinici si frumosi.
Deodata zaresc mai in spate un pisicut zgribulit fara blanita pe el si cu ochii albastrii ca cerul.
Peste cateva luni a trebuit sa renunt la pisic deoarece erau destul de mari.
Le-am gasit tuturor stapani iubitori dar unul din ei a ramas fara stapan.
Era pisicul acela firav care mi-a ajuns la suflet in prima zi de la nastere.
L-am pastrat si i-am pus numele Miky :*
Am petrecut multe clipe frumoase impreuna cu el si ci Mitzi.
In luna iunie anul urmator. Ma trezesc de dimineata fara grija scolii si merg sa salut animalele mele dragi.
Mitzi dormea la soare. Nu am deranjat-o.
Miky nu era nicaieri. sad Am plecat disperata sa il caut in toate partile posibile.
Asa am colindat toata ziua prin oras intreband lumea daca a vazut un pisic alb, pufos si cu ochii de un albastru ca cerul.
Nimeni nu m-a ajutat cu nimic.
Asa am plans zile intregi.
Peste 4 ziel m-am trezit devreme deoarece nu aveam somn.
Am iesit afara si m-am asezt pe un scaun privin soarele cum rasare.
Deodata am simtit ca ma gadila ceva la picior: er el, Miky, aparuse.
Infundata de lacrimi l-am luat in brate si l-am stras spunand ca nu o sa ii mai dau drumul niciodata. A fost o experienta groznica iar in acea perioada am slabit 5 kg. straight face
Totul era perfect. Mi-l recuperasem. El era viata mea.
Craciunul impreuna cu pisicul meu a fost minunat.
In ziua de 30 ianuarie, sambata anul 2010 deja, am fost la aniversarea celei mai bune prietene.
Am pupat pe Mitzi si pe Miky.
Am observat ca Miky era foarte slabit si nu mai putea sa mearga.
M-a ingrijorat foarte tare deoarece mai patisem asta cu 2 ani in urma cu cainele meu Max care a murit crying
Dar am zis ca poate totul se va rezolva de la sine.
Am plecat la pertecerea prietenei mele.
Pe tot parcursul petrecerii m-am gandit numai la Miky si m-am rugat sa nu pateasca nimic.
La sfarsitul petrecerii am plecat acasa si prima data am vrut sa vad ce fac pisicutii mei ai dragi. :X
Mitzi, spre mirarea mea era afara si mieuna cum nu a mai facut-o niciodata.
Am intrat disperata in casa si l-am vazut: era Miky intins pe jos fara suflare.
Se stinsese. crying

Crede-ma ca acum scriu aceste cuvinte printre lacrimi de durere.
A trecu aproape un an si eu plang in fiecare zi.
Din acel moment nimeni nu a mai vazut sclipirea acea in zambetul meu. Niciodata nu am mai fost aceeasi.

Te rog frumos scrie-mi id-ul tau pe privat.
Sper ca nu te-am plictisit cu povestea mea.
Imi pare foarte rau pentru Tony.
Eu si aum cand ma gandesc simt ca nu mai am niciun rost sa traiesc.

Numai bine!

| onlychengs a răspuns (pentru Nicolelenaa):

Wow, mi-au dat lacrimile cand am citit povestea ta!

| DamianBlack a răspuns (pentru Nicolelenaa):

Imi pare rau pentru tine si mie mi-a murit motanul meu si de atunci plang in continu

7 răspunsuri:
| keytao a răspuns:

Majoritatea oamenilor trec prin anumite probleme in care nu se gasesc rezolvare, in care durerea e prea mare ca sa fie cantarita si e cam penibil cand unii oameni iti spun " stiu prin ce treci" cand de fapt ei habar nu au...

| Andrei_2426 a răspuns:

Iti inteleg durerea, si eu am avut un catel, care a murit, pana si acum dupa multi ani imi lipseste, dar imi amitesc cu drag momentele petrecute cu el.Acum am niste hamsteri la care tin foarte mult, desi stiu ca o sa moara peste 1 sau 2. Tesfatuiesc sa iti amintesti cu drag de momentele petrecute cu el.gandestete ca langa tine a avut o viata frumoasa, si a avut norocul sa nu ajunga pe starzi cum fac alti stapani cu animalele lor.mai tarziu daca chiar ii simti lipsa poti incerca sa il inlocuiesti cu un alt animal sau alt motan dar iti garantez ca nu va mai fii la fel.Chiar daca e greu incearca sa iti amintesti timpul petrecut cu el, usor usor nu o sa mai doara asa mult. Imi pare sincer rau pentru motanu tau.

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Te inteleg perfect si eu am trecut foarte greu de moartea catelusei mele pechineze Lady si eu am simtit ca mi s-a rupt o bucata din mine, o iubeam foarte mult, era ca un membru al familiei, nu o sa o pot uita niciodata, doar timpul va vindeca rana provocata de moartea sa, ca si la tine.Imi pare nespus de rau si crede-ma te inteleg perfect si sunt alaturi de tine, stiu ca iti va fi extrem de greu sa te obisnuiesti cu gandul ca nu mai este, dar viata merge inainte, odata si odata si noi vom fi in locul lor.
Ai grija de tine si incearca sa te gandesti ca unde este acum poate ii este mai bine.Fii tare! straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-auuuu murit mai multi motani, harnici vanatori.se luptau cu sobolanii, prindeau turturelele in zbor.erau fantastici. da, asta e. ei traiesc mai putin decat noi. da acum ma gandesc, facand abstractie de durerea ta, oare ei se duc in raiul matelor? avand in vedere ca sunt ucigasi de soricei?

| SadBoyForever a răspuns:

Stiu cum te simti mie azi mi-a murit porcusorul de guineea crying il aveam din 2007, inca nu imi revin plus ca si cand eram mai mic am mai pierdut vreo 3 motani crying parca sunt blestemat cum pot face sa imi revin dupa moartea animalutului meu oare?