| 03052003 a întrebat:

TPU mi-am luat ieri o nimfa de 4 luni. Este baiat.Nu a vrut sa manance nimic decat o bucatica foarte mica de mar pe care l-am fortat eu sa o manance infiganduio intr-un bat si danduio in cioc.Cat timp va mai rezista fara mancare?!?! Are vasul cu seminte si inca unul cu rosii si dovleac in colivie ca sa le poata zarii mai bine.Cat mai rezista fara mancare?!?!?! Poate sa moara de foame?!?
Mai incepe cateodata sa tipe si sa se agite prin colivie... sa ii dau drumul prin camera?!?!
Cand se va imprietenii cu mine?!?! Ii vorbesc frumos o alint nu o stresez prea tare ......Cand va manca si nu se va mai zbate?!?!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net care e mancarea sa preferata. Daca se agita e posibil sa nu aiba o stare de bine, poate e bolnav sad. Cauta pe net daca e ok sa il mai scoti in camera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e acel tip inseparabil, atunci nu ai ce sa ii faci. Se ataseaza doar de o singura persoana si daca aceea nu mai e langa el refuza sa manance si... Incearca totusi sa te imprietenesti cu el.

| 03052003 explică:

Dar nu a mancat de trei zile nimic cat timp va mai rezista fara mancare?!?!?!?

| Veva a răspuns:

Buna.Ei sunt o fire mai salbatica, vor mereu sa zboare si pot musca foarte tare.Colivia trebuie sa fie destul de mare incat sa-si poata intinde aripile.
Pt. a scapa de plictiseala si pentru a-i stimula inteligenta le trebuie diferite jucarii (oglinzi etc)care se inlocuiesc cu altele noi deoarece se plictisesc repede.
Despre mâncare găseşti la petshop-uri exact mâncare pentru nimfe si mai dai fructe.Ai grija ca si pet shop-urile vand nimfe batrane, iar daca nu e pui e greu sa-l mai dresezi.Cu siguranta nu va muri de foame, este greu doar cu adaptareawinking

| Veva a răspuns (pentru Veva):

Si inca ceva, ai grija la geamuri sa fie inchise cand ii vei da drumul pentru ca sunt foarte buni evadatori si se poate sa ramai fara el happy