| NirvanaE a întrebat:

Urgent!
Salut! Am gasit un site cu catei de vanzare si am pus ochii pe un catel Jack Russel Terrier. Canisa Premium nu spune cam cat costa un catel... Mie si parintilor mei ne place catelul, dar mama nu prea stie daca vrea sa luam unul, pentru ca spune ca moare de cald, ca nu avem unde sa-l tinem, ca trebuie sa-i facem vaccinuri, ca trebuie sa curatam dupa el, etc...
Cum pot sa o conving sa il luam?

Răspuns Câştigător
| DanielaDumitrescu99 a răspuns:

Pai in primul rand la canisa premium sunt toti vaccinati, deparazitati la zi, si plus iti da si microcip, pasaport tot tot, e foarte convenabil, atat de ce nu vreau eu de la canisa pentru ca tii livreaza si sunt cam scumpice, adica eu am sunat si mi-au zis cat costa, 10 milioane si ceva. si plus ca eu vreau sa ma duc sa imi alleg eu catel, nu accept metoda lor prin care ii livreaza.
Sper ca te-am ajutat ^^
Funditss`?

8 răspunsuri:
| DaNNN a răspuns:

Incerci sa 'te dai' pe langa ei.
Ii ajuti atunci cand au ceva de facut.
Vorbesti frumos.

Sper ca te-am ajutat.
Bafta!

| MiHaI a răspuns:

Spune-i ca o sa ai grija de el si ca o sa te ocupi tu de el

| Meli2000 a răspuns:

Asa am patit si eu cu mama cu o pisica ideea e sa pari asa de trist cand il vezi si mama ta te intreaba de ce esti asa si tu ii spui pentru ca vreau catelul si nu vrei sa-l luam!
Unei mame nu ii place sa vada ca copilul ei e trist!

| FataFaraNume_1841 a răspuns:

Mi-a luat 8 ani de zile ca s-o conving pe mama sa-mi ia un catel. Eu am facut un compromis. I-am zis ca tot ce va fi legat de catel (in afara de chestii medicale) le voi plati eu. Si mama facea la fel. I-am mai zis ca o sa strang eu dupa el, o sa-l ingrijesc etc. Inaine sa-l am, mama imi spunea ca nu o sa-l lase in pat, pe canapea si nu o sa se atinga de el prea mult. Dare acum nu se mai dezlipeste de el. E bichon maltez.

| mihaela_4472 a răspuns:

Nu-ti face griji... ia-l costa 300 euro ...si mie imi plac acei catei si am cumparat unul e suuuppeerr dragut

| IrinaPopescu89 a răspuns:

Evita firma Canisa Premium Iasi! Vand cateii bolnavi, care mor la cumparatori! Mie mi-a murit catelusul, si m-au despagubit financiar! Ramai cu o paguba sentimentala si materiala considerabila! + nu emit chitanta fiscala! Mi-e scarba de aceasta firma! M-am fript cu ei!

| Stef39 a răspuns:

Sunt perfect de acord cu Alexandrupopa, cei de la Canisa Premium sunt profesionisti.Si eu am cumparat de la ei un mascul din rasa Ciobanesc de asia centrala si de care sunt foarte mandru. Oamenii chiar sunt "pe felie", stiu ce fac.Eu vi-i recomand fara nici un fel de retinere. Apeleaza la ei pentru rase mai deosebite, pe care sa nu le detina toata lumea. Eu de aceea am si optat pentru acest tip de ciobanesc "select". Respectele mele!

| Alexandrupopa a răspuns:

La Canisa Premium costa undeva la 300 de euro dar merita; stii sigur ca-i de rasa, sanatos, vaccinat.Din cate stiu eu sunt toti medici veterinari si stiu mai mult ca sigur ce-i ala un vaccin sau deparazitare.
Cat despre parintii tai sa stii ca au dreptate: un caine reprezinta o mare responsabilitate pe termen lung: vizite la veterinar, hrana de calitate, plimbat caine zilnic etc. Daca tu crezi ca poti indeplini toate cerintele acestea vorbeste cu parintii. Succes happy