| JX2King a întrebat:

Va rog, ajutor.Am in caine de numai 3 luni si astazi cand am intrat pe usa a sarit la joaca.L-am luat in brate dar se zbatea si a cazut, cam de la 1m.A plans 30 sec,dupa l-am luat in brate pe pat,si s-a oprit,acum nu stiu ce sa-i fac,o fi piciorul rupt? Daca da,se trateaza repede? PS.A cazut pe picioare,pe burta, si il doare doar piciorul stang din spate, va rog ajutor

Răspuns Câştigător
| Kimmy2456 a răspuns:

Poți sa îi pui un fel de ghips la medicul veterinar.I se vindeca cam în 1-2 săptămâni am avut și eu problema asta cu Bischonul meu...I i s-a rupt o costa și s-a vindecat. Nu îți face griji

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Daca nu poate calca pe piciorul ala, ar trebui sa il duci la veterinar. O sa-i puna o atela, ceva. Dar poate isi revine!

| untu a răspuns:

Sa-l duci la medicul veterinar sa vezi daca nu e rupt piciorul si acasa sa-i dai multa lapte, isi va reveni repede!

| Idkidk a răspuns:

Mergi la veterinar, să vezi ce se întâmplă!

| JX2King explică:

E mai bine,am stat cu el,a dormit, am bandajat piciorul, vad ca merge pe el, dar si-l ridica, nu plange deci cred ca e doar luxat.Multumesc oricum de raspunsuri.

| HelenElen a răspuns:

Daca vrei sa stii daca piciorul luo e rupt incearca sa faci exercitii cu el daca nu se "indoaie" inseamna ca nu e rupt dar daca ol doare va latra! Cel mai bine este sa-l duci la veterinar!

| HelenElen a răspuns:

Daca vrei sa stii daca piciorul lui e rupt incearca sa faci exercitii cu el daca nu se "indoaie" inseamna ca nu e rupt dar daca il doare va latra! Cel mai bine este sa-l duci la veterinar!

| HelenElen a răspuns:

Se vindeca daca e rupt dar dureaza trebuie bandajat de un medic veterinar