| brutus123 a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma! Am mai lasat o intrebare despre ce mananca un catel.Am luat mancare de caine(ce mi-a dat veterinarul) si nu vrea sa manance! Cum pot sa ii dau sa manance? Astept sa vina el? Nu a mancat de dimineata!

7 răspunsuri:
| Alinna20 a răspuns:

Ii poti da laptic, paine sau mancare gatita.

| simiy a răspuns:

Nu e sanatos pentru caine sa-i dai mancare gatita, de asta ti-a recomandat doctorul mancare de caine doar ca cel mai probabil lui nu-i place mancarea care ai luat-o. Incearca sa-i cumperi pateuri pentru caini sau conserve de carne tot pentru caini. Trebuie sa incerci mai multe feluri de mancare pana o nimeresti pe care ii place si eu asa am facut cu al meu. Se dezvolta mult mai frumos si e mult mai sanatos decat daca ii dai mancare gatita sau ce mananci tu ( paine cu lapte ).

| brutus123 explică (pentru simiy):

Am reusit sa-l fac sa manance. Mi-am adus aminte ca a luat o pastilabig grin Scuzati-ma big grin

| GeorgianaEuu a răspuns:

Pai poti sa i faci fripturica de pui(orice caie pe care l-am vazut a mancat asa ceva oricat de rasfatat era) sau ii poti da ciorbita de carne ori putina branza nesarata.

| paulica2003 a răspuns:

Pai daca e mic incearca sa ii dai ceva lapte cu paine... sau incearca mai multe feluri poate vrea doar carne sau ceva de genu tongue Succes!

| raluftw a răspuns:

Ai putea sa-i faci orez cu carne, sa nu fie prea uleios si ai putea sa pui si boabele. daca nu da-i branza slaba de vaci cu bobite. sper sa te ajutebig grin