| Gaby1234567890 a întrebat:

VA ROG SA MA AJUTATI!
Am un perus de cateva săptămâni și deodată tine aripa in jos și nu poate zbura, doar sare si aterizează. Cred ca o are luxata, nu cred ca e ruptă deoarece nu curge sange deloc.
Nu as vrea sa mă duc la veterinar pentru ca imi da pastile de pus in apa si unii zic ca nu sunt bune.
Ce sa fac? va rog

Răspuns Câştigător
| TehDevil a răspuns:

Mergi cu el la veterinar si vezi ce-ti spune. Pana la urma daca-ti da pastilele respective si tu nu vrei sa i le administrezi, este alegerea ta. Dar, macar vei cunoaste un diagnostic corect asupra starii lui!