| biwltyad a întrebat:

Voi ati cumparat vreodata un caine de la Canisa Premium?
Am o intrebare doar pentru cei care au facut-o : E buna alegerea, adica cateii sunt sanatosi, actele sunt reale, rasa e pura, etc.?
Va rog scrieti aici toate parerile despre aceasta canisa, numai daca ati cumparat de la ea.

Răspuns Câştigător
| Darius82 a răspuns:

Eu am cumparat un buldog englez baiat foarte fain.Probabil la primavara voi cumpara si o femela pentru a-l face fericit.Comparandu-i cu ceilalti, cu siguranta sunt de departe cei mai profi: caine de nota 10 cu plus, sanatos, gras bine happySucces Robertuta :-)

| biwltyad explică (pentru Darius82):

Un raspuns ca acesta vroiam!

| biwltyad explică (pentru Darius82):

Dar nu stiu pe cine sa cred, pe tine sau pe IrinaPopescu, caci ea zice ca nu sunt buni de nimic, deci, ce sa cred?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Darius82):

rolling on the floor Cei mai mari samsari.
Nici macar nu e o canisa autorizata, e o fabrica de caini adusi din Ungaria, te lauzi pe net ca ai luat caine de la o canisa reala, nu, ai cumparat un caine de pe internet, fara sa ii vezi parintii. (dovada ca de incepator).
Daca te informai inainte sa cumperi catelul aflai ca au intrat in scandal pentru ca au dat fotografii ale altor canise clientilor care au vrut sa vada parintii puiilor comandati.

| RedNose a răspuns (pentru anonim_4396):

Te sustin!

32 răspunsuri:
| Cookie2275 a răspuns:

Uite aici un site cu o discutie despre canisa premium: http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 71544-Canisa-Premium.Tu decizi.Eu iti recomand sa cumperi de la o canisa care creste o singura rasa.Mult succes!

| biwltyad explică (pentru Cookie2275):

Nu merge site-ul, dar oricum, daca ar fi cazul, cred ca as lua un catel de la un crescator, uite motivul : http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t868162.html
Eu nu stiam daca e adevarat ce scrie sau nu, oricum momentan nu e cazul, dar s-ar putea sa caut un bichon maltese

| Cookie2275 a răspuns (pentru biwltyad):

Scuze pentru site... Oricum ai grija de la ce crescator cumperi.Un crescator serios nu este un vanzator agresiv care incearca cu orice pret sa-si vanda puii, va fi incantat sa-ti arate parintii puiului precum si conditiile in care acestia traiesc, va vinde puii doar pe baza de contract scris si cu pedigree, cainii folositi de el la monte au examene de displazie de sold si de cot cu rezultate care le permit sa se reproduca. Sper ca te-am ajutat si mult succes in alegerea noului caine!

| 96SeB96 a răspuns:

Ce bine ca ai pus intrebarea.
Si eu astept raspunsul la intrebarea ta. laughingwinking

| cainirasapura a răspuns:

Sunt Samsari care se,, aprovizioneaza,, din ferme de caini! Citeste cu atentie! http://www.cainidevanzarerasapura.aaz.ro/......a-de-Caini http://www.cainidevanzarerasapura.aaz.ro/......westie-etc Singurii caini de rasa pura sunt cei cu PEDIGREE, restul sunt metisi care seamana mai mult sau mai putin cu o anumita rasa.Un caine de rasa se cumpara de la o Canisa autorizata!

| IamNatalia a răspuns:

Eu sunt foarte multumita de Canisa PREMIUM. Il am pe kingul meu de la ei. In iulie implineste 1 an. Am discutat cu una dintre domnisoare la telefon si m-a directionat catre rasa aceasta de care nici nu stiam ca exista dar care mi se potriveste mai mult decat ma asteptam vreodata. Denumirea completa a rasei este cavalier king charles spaniel si o recomand tuturor celor care doresc un caine iubitor, frumos, elegant …. Nu mi-am imaginat ca poate exista un caine atat de frumos si de inteligent.

| justice4all a răspuns:

Eu sunt multumit de Canisa Premium.De la ei am un catel yorkshire terrier cu care ma mandresc.Nu am avut nici un fel de problema sau mai stiu eu ce.Personalul lor mi-a vorbit mereu frumos, livrarea s-a facut profesional si lista poate continua. Sper ca ti-am putut fi de folos robertuta00

| justice4all a răspuns:

Completare pentru robertuta00 happy
Eu am fost direct la dansii la Iasi si mi-am ridicat nazdravanul si am vazut conditiile bune in care sunt cazati catelusii. Daca ai ocazia poti face cum am facut eu happy

| ralucabotez a răspuns:

Eu am un chihuahua foarte frumos si energic de la aceasta clinica Canisa Premium. Sunt la primul meu catel si mi-au oferit informatii importante despre hrana, periere, vitamine si asa mai departe. I-am oferit tot ce e mai bun si nu a avut probleme de sanatate. Acum are aproape 3 luni si cred ca nu exista catel mai frumos si mai miniatural decat al meu. Am facut cea mai buna alegere posibila.

| DaniletAG a răspuns:

Sunt cei mai buni. Am un amstaff negru cu alb de la ei http://canisapremium.ro/

| RedNose a răspuns (pentru DaniletAG):

Uite prietenas ce face canisa premium si altele: http://amstaffromania.ro/Thread-samsar-srl data viitoare ai grija de unde iti iei, gasesti in canise serioase din Romania pui amstaff cu pedigree la 150e, pe cand tu ai dat pe putin 200e si nu are nici pedigree, deci e metis.

| SilviaSilvy a răspuns:

Am o fetita de golden de la Canisa Premium care mi a fost adusa cu o ambulanta in Galati. Nu mi am imaginat ca poate exista in Romania noastra o firma care sa trateze atat de bine aceste suflete si sa imi spuna la fiecare pas cum sa o hranesc, ce vitamine sa ii dau. Au fost la nivelul celor din Italia. eu locuiesc in Italia de vreo cinci ani si am vazut caini si acolo dar la preturi de mii de euro si nu mai frumosi decat ai nostri. Cand merg in parc cu fetita mea toata lumea se holbeaza la ea si ma intreaba de unde o am ca vor si ei. Recomand Canisa Premium tuturor persoanelor care doresc un caine la un pret bun si cu toate pasaport, cip, vaccinat

| danidanialex a răspuns:

Sunt chiar foarte ok. Am un mops de la ei si am analizat multe oferte inainte de a-i alege. Cei drept mi-au fost si recomandati de un prieten care are un caucazian ce s-a facut gigant. Eu am vrut un caine pentru apartament dar am in plan sa ma mut la curte si o sa imi iau si un caine de paza tot de la ei.

| IrinaPopescu89 a răspuns:

Am cumparat un westie de la Canisa Premium SRL din Iasi, sunt jalnici! Vand catei bolnavi, nevaccinati, ba mai mult, nici nu emit chitanta fiscala pe banii platiti! Eu m-am fript cu aceasta firma " celebra"! Evitati-i!

| biwltyad explică (pentru IrinaPopescu89):

Probabil, mersi de avertisment

| AlinZmeu a răspuns:

Eu am cel mai fain caine de la Canisa Premium. E o clinica foarte serioasa care mi-a dat un pug si sanatos si frumos … face furori la mine in cartier si am participat si la un concurs cu el unde a facut mare show si a primit si un premiu. E cea mai mare vedeta cainele meu si are si un nume ca pentru el KING. Nu stiu ce tampenii spun unii dar mie mi s-au parut mai mult decat faini oamenii astia si chiar mi-au dat un caine demential de frumos si de sanatos. I-am spus si unui prieten de ei si si-a luat un bulldog care arata demential, e super masiv si balos. Ca o concluzie e o clinica pe care o recomand mai departe si altora pentru ca au caini foarte faini\.

| Linda2 a răspuns:

Daca nu ai cumparat inca de la Canisa Premium, nu te-as sfatuii sa o faci.
Daca o faci sa ai grija sa nu te pacaleasca cum au facut-o cu mine

| Linda2 a răspuns:

Am luat legatura cu cei de la Canisa Iasi cu D-na Diana Manaila fff amabila (pana la achitarea avansului )care mi-a trimis doua poze cu schnauzer pitic, mi-am ales o catelusa, mi-a spus ca dupa achitarea avansului voi beneficia de informatii si poze cu catelusa aleasa. Dupa achitarea avansului mi-a spus ca catelusa este sanatoasa si ca nu mi-a spus nici o data ca voi beneficia de informatii si ca in epoca tehnologiei moderne nu are cum sa-mi faca poze ca colegii ei se afla in alta cladire si nu poate sa-mi trimita poze decat atunci cand le primeste adica TAPA! Am primit catelusa dupa mai bine de doua saptamani dar nu cea aleasa ci o catelusa draguta fff slaba parea tare neangrijita (spun asta deoarece am avut o catelusa Schnauzer care a murit de batranete, dar o data a fost la monta si mi-a daruit 6 catelusi de care am avut grija 3 luni, iar nici unul dintre ei nu a aratat asa cum arata catelusa cu pedigrii luata de la CANISA PREMIUM IASI) Linda ca asa o numesc pe noul membru al familiei este acum pe maini bune si cu siguranta va primii tot ceea ce este mai bun pentru ea, insa VA ROG SA FITI FOARTE ATENTI ATUNCI CAND LUATI LEGATURA CU CANISA PREMIUM IASI, ASIGURATI-VA CA TOTUL E SCRIS NEGRU PE ALB, CA DUPA PLATA AVANSULUI BENEFICIATI DE ACEEASI AMABILITATE CA VA FURNIZEAZA INFORMATIILE CERUTE IN CEL MAI SCURT TIMP, NU ACCEPTATI NICI O SCUZA, DPMDV CANISA IASI NU SUNT SERIOSI, SUNT DOAR NISTE MINCINOSI, CARE ZAMBESC ATUNCI CAND LE SPUI ASTA IN FATA SI CARE NU ISI ASUMA NICI O RASPUNDERE, MINT CU NERUSINARE SI IN TOT DEAUNA TU ESTI VINOVATUL.
DACA SE POATE EVITATI COLABORAREA CU CANISA PREMIUM IASI

| biwltyad explică (pentru Linda2):

Multumesc pentru raspuns happy

| Guta_Mereuta_1953 a răspuns:

Evitatii, mi-a murit catelul la cateva zile dupa ce l-am cumparat de un virus contactat in canisa, la fel nimic pentru contravaloarea banilor:chitanta, factura nimic, ce urmeaza? un proces lung si costisitor, sa vedem ce o esi

| Tudor_Alin_1996 a răspuns:

Nu sunt de incredere.mi-am cumparat un jack russel terrier ( care a murit dupa 7 zile de cand l-am luat) si nu am primit pedigree, chiar daca ei garantau asta.Cand am intrebat de acesta mi-au raspuns ca ei aduc puii din Ucraina unde se nasc 5 pui si zic ca se nasc 10 si fac pedigree pentru 10, chiar daca doar 5 sunt de rasa pura.Mai bine cauti altundeva.

| mciobotaru50 a răspuns:

Am cumparat acum aproape 2 ani un bobtail de la CANISA PREMIUM si e bine mersi. A fost singura care a avut aceasta rasa pe care o cautam de foarte mult timp.

| DanaIoana2 a răspuns:

Am o parere foarte buna despre CANISA PREMIUM IASI. I-am contactat pe cei de la CANISA PREMIUM IASI in mai anul acesta si am discutat cu d-ra Diana pentru cumpararea unui pinscher pitic. A fost foarte amabila si mi-a raspuns la toate intrebarile despre rasa, hrana, ingrijire si multe altele. Catelusul a ajuns la mine dupa o perioada de asteptare dar a meritat pe deplin. A FOST PESTE ASTEPTARILE MELE. CATELUSUL ESTE O FRUMUSETE RARA, CU MULT MAI FRUMOS DECAT IN POZE, DAR POATE MAI IMPORTANT DECAT ATAT ESTE CA ARE O PERSONALITATE CARE M-A TOPIT EFECTIV, UN PUPACIOS SI UN LIPICIOS PESTE MASURA. AM AVUT ANTERIOR UN BOLOGNEZ DAR AM VRUT ACUM UN CAINE MAI MIC SI MAI USOR DE INGRIJIT. LA BOLOGNEZ MERGEAM LA TUNS FOARTE DES, IL PERIAM IN FIECARE ZI SI AFOST MAI DIFICIL. ACUM KUKY, NOUL MEU COPIL, A CRESCUT MARE SI ESTE UN ALINTAT.

| Luminita_Gabriela_1977 a răspuns:

Buna ziua.vestita firma canisa premium din Iasi este o firma care nu isi repecta condtiile de iginena fata de animalute, nu sunt vaccinate corespunzator, si poati avea cea mai urita experienta.noi am cumparat un puiut de labrador care a fost foare bolnav.a fost diacnosticat in numai 3 zile de la achizitionare cu cornaviroza si parvoviroza dindui-se doar 5%sanse de supravietutire.binenteles acum micutul este bine, dupa lungi tratamente si datorita unor medici de exceptie.rog persoanele care cumpara de la aceasta firma sa fie foarte atente.conditiile de igiena lipsesc cu desavirsire. gabriela vasiliu

| LazarSimona06 a răspuns:

Incep prin a spune ca am cumparat un catelus rasa shih tzu de la Canisa Premium cu sediul in Iasi in decembrie anul trecut. Eu locuiesc tot in Iasi si am avut ocazia sa interactionez cu mai multi angajati ai acestei canise. Sunt persoane deosebite, respectuoase, care au informatii medicale si m-au ajutat in cresterea catelusului meu de la inceput si pana in prezent. Am sa le fiu mereu recunoscatoare pentru minunatul catelus care mi-a umplut viata de bucurie. Catelusul mi-a fost dat vaccinat, deparazitat, cu toate elementele facute la zi si nu numai ca era un catelus foarte bine ingrijit, dar era si socializat in mare parte. Intreaga experienta pe care am avut-o a fost pozitiva, iar ceea ce pot spune in final este ca ma bucur nespus ca am apelat la Canisa Premium chiar daca altii poate au o alta opinie. Am decis sa scriu aici in speranta ca mesajul meu va ajuta si alte persoane. Numai bine! Simona Lazar

| Neacsu_Darius_1989 a răspuns:

Salut.Acum 2 ani am cumparat de la Canisa Premium 2 pui femela si mascul ciobanesc caucazian si la o saptamana dupa ce i-am cumparat mi-a murit catelusa si la cateva zile si masculul.Cei de la canisa mi-au zis ca catei au primul vaccin facut si eu bazandu-ma pe spusele lor nu am mai facut vaccinul asteptand sa il fac pe cel de-al 2-lea etc.Mi-au murit de parvoviroza, adica primul vaccin care trebuia facut impotriva parvovirozei.Parerea mea sincera este sa va cumparati de la crescatori si sa vedeti parintii si pui cu ochii vostri.Eu m-am ars si am avut de suferit nu era bai de banii, ci de catei pentru ca ii indrageam. Apoi mi-am cumparat inca 2 de la un crescator si sunt multumit pentru ca am fost la om acasa si am vazut parintii si conditiile.Si chiar daca vi se zice ca au primul vaccin facut, faceti-l inca o data sa fiti siguri ca eu asa am facutlaughing).