| Yvonne001 a întrebat:

Am si eu o intrebare: bichonii maltezi de la canisa premium sunt:
-sanatosi
-de rasa pura
-cum mult par
Si mai am o intrebare: cat costa unul daca este pui si baiat?
PS: va rog dati-mi un raspuns cat de repede posibil- cel mai bun raspuns FUNDA:-) promit

Răspuns Câştigător
| Adry15252 a răspuns:

Eu l-am luat cu 250 euro! Si eu am un caine bichon maltez!

| Yvonne001 explică (pentru Adry15252):

Da dar e sanatos?

| Adry15252 a răspuns (pentru Yvonne001):

Da! Il ador :*

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Nu cumpara caini de la canise gen premium, kris, caini-de-vanzare.ro care vand peste 3 rase. Cele mai bune canise sunt cele cunoscute FCI(federatia chinologica internationala) si care cresc nu mai mult de 2-3rase,aceste canise sunt infiintate de iubitori de animale,care nu monteaza in prostie cainii ce-i detin, au grija pe ce maini cad puii, etc. Cei care cresc mai multe rase sunt fabrici de facut catei, sunt aduci din alte tari cainii si vanduti in tara, nu stiu cat de in regula sunt cu acele, in plus platesti si o caruta de bani(peste 250euro).
La noi in Romania sunt multe canise cu prestigiu de bichoni care vand doar pui de calitate,cu acte in regula,cu pedigree(romanesc,din ce am inteles,canisa premium aduce caini din Ungaria,iar ped-ul trebuie schimbat ca sa fie recunoscut in Romania),carnet de sanatate, carnet de performanta(in caz ca vrei sa participi cu catelul in expozitii), primesti totul.
Chiar daca canisele nu sunt prin apropriere, eu zic ca merita sa mergi sa-l iei chiar tu, iar unele ofera si transport, adica iti poate aduce puiul acasa.
Uite canise:
http://www.lorasmaltese.ro/index.htm
http://canisadelsamba.ro/bichon-maltese_6.html am pus-o si pe asta cu toate ca nu prea imi place
Cam asta am gasit eu, prima mi se pare cea mai ok, de obicei, masculii sunt mai scumpi, probabil in jur de 250-300e este un pui.

| Yvonne001 explică (pentru RedNose):

Merci mult. M-am grabit cu funda-tu o meriti. O sa incerc si acolo:-)

| RedNose a răspuns (pentru Yvonne001):

Eu dau sfaturi ca imi place nu pentru funde sau mai stiu eu ce.

| Yvonne001 explică (pentru RedNose):

Bravo tie! Multumesc inca o data.