| VesnicRatacitore a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o pisica dar nu stiu ce rasa sa imi iau...stau la bloc. ce idei aveti? cel mai frumos raspus primeste fudita

11 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Eu am un motan birmanez de multi ani si stau la bloc.Iti recomand pisica birmaneza,deoarece sunt pisici de apartament,sunt blande, insa atentie:lasa mult par! Sunt afectuoase si docile, un pic cam timide pana se invata cu noul stapan.Bafta!

| VesnicRatacitore explică (pentru Siracuzia):

Mersi.dar stii pe cineva care sa vada pui de pisica birmaneza. daca da va rog lasa mesaj.

| MMihai a răspuns:

Este mai complicat să ții animale la bloc, iar dacă nu ai șoareci poate te gândești la un alt animal, care să se întrețină mai ușor.

| VesnicRatacitore explică:

Ce parere aveti de pisica birmaeza

| VesnicRatacitore explică:

Ce parere aveti de pisica birmaeza

| Jamais a răspuns (pentru VesnicRatacitore):

Deci vrei birmaneză. Atunci ia-ţi! Am avut când aveam vreo 10-11 ani. Era frumoasă tare, mă jucam mereu cu ea... Până într-o zi, când n-am mai găsit-o. A dispărut. :( Uite mai multe despre ele: http://animale.acasa.ro/rase-87/pisica-birmaneza-8580.html

| Jamais a răspuns:

Nu contează că stă la bloc. Dacă o să aibă grijă de ea, totul e ok. Eu am 3 pisici.
În primul rând...să nu-ţi iei persană. Am avut eu şi nu puteam respira. Sunt prea flocoase, te înăduşă.
Eu mi-aş lua British Shorthair sau Albastru de Rusia.
http://www.pisici-de-vanzare.ro/British-Shorthair-Cream_18.html
Depinde de fiecare. Dacă nu-ţi plac astea, ia-ţi siameză sau birmaneză. Sunt drăguţe. :D

| VicentiuVice a răspuns:

Parerea mea ca nu e recomandat sa tii o pisica la apartament o sa ai multa treaba dupa ea, face pipi, pipi de pisica miroasa urat.

| VesnicRatacitore explică (pentru VicentiuVice):

am mai avut o pisica.(a fugit). acum ma simt simgura si paritii imi dau sasaa de imi alege o rasa frumoasa care sa poata fi crescuta la apartamet. apoi mi-a cumpara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastra de Rusia :X sunt superbe :X
PS:Nu iti recomand siameze, sunt destul de agresive.(mai multe prietene au avut experiente neplacute cu ele) Adica daca le calci pe coada sar noaptea la gat sa te muste.rolling eyes Sunt ciudate.

| AliceThai a răspuns:

Pisicile sunt animale gratioase si iubitoare, cred ca orice ai alege o sa-ti placa. Parerea mea e sa iei una de pe strada sau de la cineva care are mai multe, nu conteaza rasa... asa faci un bine si nici nu cheltui bani happy