| pocandpoc a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un caine de talie mai mare. Exclus de talie mica, ce imi recomandati? AStept mesajele voastre, multumesc!

17 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Hei. Fiecare iti va spune ce rasa ii place lui sau unii care au caine ti-l vor descrie pe a lor. Pentru a stii ce caine ti se potriveste, trebuie sa stii cum esti tu ( sau daca tot ai pus intrebare, trebuie ca noi sa stim ce fel esti tu, pentru a stii ce caine iti recomandam). De exemplu eu am chow chow. Dupa parerea mea e cel mai perfect caine. De ce? Fiindca e al meu si m-am atasat de el. Eu sunt o persoana mai lenesa. El e la fel. Mie imi place sa fiu in centrul atentiei, el e la fel. Mie imi place sa ma joc cu el. Lui ii place sa se joace cu mine. Etc... etc. Trebuie sa te uiti la mai multe rase si sa vezi ce caracter au. Ca asa fiecare vine aici si iti spune ce caine ii place lui, dar nu si tie.

| pocandpoc explică (pentru AnonimKidd):

Ceva gen : rotwailer, pitbull de talie mai mare de paza si companie happy

| AnonimKidd a răspuns (pentru pocandpoc):

Pai vezi, tu stii ce vrei. Pitbullii mi se par prea agresivi, in general. Nu spun ca nu mai exista si exemplare care pot fi "la locul lor". Si mai ales daca nu stii sa-i dresezi, nu-ti lua. Opteaza pentru rotwailer.

| pocandpoc explică (pentru AnonimKidd):

Da m-am gandit si cred ca un pui de rotweiler o sa-mi iau. Acum sa caut sa vedem daca gasesc la un pret bun in Bucuresti

| RedNose a răspuns:

Amstaff poti sa-ti iei,eu o sa imi iau la vara, sunt extraordinari. Ca talie este medie, are parul scurt(deci nu lasa cine stie ce par si nici daca nu e spalat mult timp nu miroase urat), e jucaus si foarte simpatic, ii ador.

| pocandpoc explică (pentru RedNose):

Da,dar eu mai mult de 300 lei 350 max nu pot sa dau pe unul k nu imi permit. Amstaff e cam scump un puiut

| RedNose a răspuns (pentru pocandpoc):

Pai daca nu ai cum sa dai mai mult te-ai gandit cat o sa te coste intretinerea lui? cam pana in 6 luni vei ajunde undeva la 800-900lei(vaccinuri,deparazitari,mancare de calitate, vitamine, accesorii), calcul facut cu mancare cat de cat buna(BOSCH, dar daca vrei acana sau royal canin doar pe un sac vei da aproape 300lei) apoi la maturitate in jur de 300lei/luna.

| pocandpoc explică (pentru RedNose):

Ce'ai omul...900 lei? Poate sa cheltuiesk cu el in 3-4 ani

Răspuns utilizator avertizat
| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
Eu iti recomand un dalmatian. Mi se pare un catel foarte jucaus.

| B343 a răspuns:

Labrador, vizsla, dalmatian.mie cam acestia imi plac happy

| Atheea a răspuns:

Eu am o fetita frumoasa si dulce, este rasa pitbull si dupa parerea mea este tot ce si-ar putea dori un stapan de la patrupedul sau. Iti recomand rasa cu mare placere!

| pocandpoc explică (pentru Atheea):

Costyjustforyou da-mi add sa o vad si eu happy

| GaNjaGUN a răspuns:

Doberman!

| AlexAlexei20 a răspuns:

Husky
Rotweiler
Pitbull
Dalmatian
Bulldog American
Dog German
Shar-Pei

| emiliams a răspuns:

Te-ai putea orienta la ciobanesc de berna