| DragonyBlueStar a întrebat:

Vreau sa imi iau un peste beta si nu stiu de unde dar vreau din baneasa va rog sa imi recomandati si un acvariu cu filtru si de marime mica-medie si am un buget de vreo 50 de lei merge si peste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| mariaanagrosu a răspuns:

Am si eu peste beta si sunt foarte destepti, problema este ca daca vrei acest tip de peste iti ajunge un acvariu mic deoarece foarte rar un mascul beta sau chiar si o femela accepta alti pesti pe langa daca intalnesc un mascul de aceiasi specie se lupta pana la moarte nici cu femeile de aceiasi specie nu se impaca cum ar trebui daca ele au coada prea lunga de gelozie ori le omoara ori le rupe coada.Asa ca eu am un acvariu cam de h17 cm si lung 25 si nu am nici filtru deoarece este destul de mic acvariul si schimb apa 1 data la 10 -14 zile depinde de mai multe lucruri si un acvariu de genul asta se incadreaza in 50 lei. Daca vezi ca se murdareste repede o schimbi mai repede.Imi pae rau dar cu un magazin nu te pot ajuta dar eu am vazut in majoritata. Sper ca te-am ajutat. Noroc

1 răspuns:
| LouLi a răspuns:

E cam 20 lei pestele, iar restul nu stiu cat ar ajunge.

Eu am avut unul, pe care l-am tinut alaturi de niste somni de sticla. nu le-a facut nimic, cu exceptia unuia pe care l-a tot ciupit. In rest, a fost prietenos happy Si chiar sunt frumosi, merita sa iti iei!