| andreea4ever a întrebat:

Vreau sa scriu si eu o poveste(de fapt o carte). Niste idei de nume de persoane? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Numele ar trebui sa se potriveasca oarecum cu firul povestii. Astfel ai putea alege nume misterioase, aristocratice, simple, etc.

Numele fiecarui personaj ar trebui intr-o oarecare masura sa corespunda cu povestea lui.

mira
| mira a răspuns:

Numele trebuie sa aiba o anume legatura cu actiunea povestirii si cu profilul personajului.

| multimoak a răspuns:

Ai putea sa alegi persoane reale si sa te joci in povestea ta cu ele asa cum ti le imaginezi tu. Un fel de joc de papusi. Ti-ar fi mai usor sa tii minte si sa te faci inteleasa tongue