| RobertG101 a întrebat:

Alimente naturale de creștere al apetitului?

8 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Lamaia, kiwi

| RAY a răspuns:

Zaharul creste cel mai mult pofta de mancare, de ce? cresterea insulinei puternic determina foametea mai repede plus ca zaharul inhiba hormonul care comunica creierului ca nu are nevoie de foame, recomand fructe, legume crude, miere bio 100%, vine iarna consuma ca sistemul imunitar va scade

| Caro34 a răspuns:

Pt creșterea apetitului pe lângă alimente mai conteaza si: felul cum sunt gatite, cum sunt servite, langa ce sunt servite, împreună cu cine le savurezi etc. In principiu, merg toate alimentele usoare cunoscute; depinde si de: persoana, predispozițiile ei, bolile de care sufera, timpul cand mănâncă etc. Poti incerca: sfecla rosie, salata verde, iaurturi, carnea usoara, supele, piureurile de fructe, legume etc. ficatul de pasare etc. Numai bine!

| RAY a răspuns (pentru Caro34):

Si asta e un adevar, cu cat e macarea e mai gustoasa cu atat vei manca mai mult, de asta fast food, dulciurile, grasimile creaza dependenta pentru ca determina o placere puternica in creier

| DovleacTurbat a răspuns:

Care apetit? happy

Răspuns utilizator avertizat
| DovleacTurbat a răspuns (pentru RobertG101):

Foarte bine. Ma bucur ca stai bine. Cu foamea ce sa-ti zic, noi romanii avem o vorba : "Pofta vine mancand". Ia si baga.

| SpKH a răspuns:

Castraveti murati