| Frontal a întrebat:

Am cautat pe Wikipedia informatii despre jucatorul de fotbal Gabriel Torje. La un moment dat pe pagina lui apare un tabel legat de meciurile pe care le-a jucat. Exista 2 coloane principale notate cu Goals si Apps.
Ei bine nu stiu ce inseamna acel "Apps". Va ofer linkul pentru a trage o privire.
Vreau sa stiu cuvantul in limba engleza de la care vine acea prescurtare, nu si ce inseamnawinking. Dau Funda

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Apps cred ca inseamna appeareances (cate meciuri a jucat) gen cate goluri di ncate meciuri big grin

2 răspunsuri:
| Aditza333 a răspuns:

Appearances=aparitii

| hegemon88676 a răspuns:

Apps vine de la appearances, care inseamna aparitii! Fundita?