| minteuandedouaori a întrebat:

Am fost azi sa-mi cumpar un laptop in rate pe numele lui tata dar am intampinat o problema nea refuzat sa facem rate nu stiu ce banca din bucuresti..mai avem rata la casa pana in 2015.Intrebarea mea este urmatoarea Pe contractul casei este Scris tata si mama maine daca incerc sa fac rate pe numele mamei oare se accepta? Pe numele lui tata am m-ai facut rate mai demult.

4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu ştiu, îţi spun să încerci, depinde de venituri şi de antecedentele de neplată. În ultima vreme greu se dau creditele, deci s-ar putea să existe şanse să fiţi refuzaţi din nou, pentru că aveţi şi alte rate, şi băncile nu vor să rişte nimic.

| minteuandedouaori explică (pentru DakotaRoyse):

Venitul este de 23000 si cv antecedente n-am avut cica am inatrziat o plata cand o facut tata rate da n-am intarziat! tipa o zis ca ar fi bine sa afcem pe nuimele lui mama

| DakotaRoyse a răspuns (pentru minteuandedouaori):

Da, s-ar putea să vă accepte ratele dacă e pe numele mamei, dacă aşa stă situaţia.