| VasiDobie a întrebat:

Am internet wireless prin Romtelecom si vreau sa stiu :
cu cat ma departez mai mult de modem cu atat viteza internetului scade?

Răspuns Câştigător
| JeffRider93 a răspuns:

Din cate am inteles eu, da.De exemplu, daca vrei sa stai in curte si modemul e in casa, e logic ca nu prinzi net.E distanta cam mare...

8 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Da.

| XxXLoL1xXx a răspuns:

Cam da...asa este la toate : )

| alex癌 a răspuns:

Nu scade viteza scade doar semnalu la wireless.
Scade viteza daca se mai conecteaza altcineva la wireless

| AnonymousTPU007 a răspuns (pentru alex癌):

SI daca scade semnalu nu scade si viteza, desteptule?

| JokErULl a răspuns:

Cu cat scade mai mult semnalu cu atat o sa scada si viteza. Dar poti sa iti scoti o antena afara si prinzi bine si afarawinking

| shadowgost a răspuns:

Iti spun din prorpia experienta ca : Da scade eu am ultimul model de ruter de la Romtelecom si un Iphone cu o aplicatie cu videza netului pe care o folosesc si cu cat ma indepartez de ruter imi scade happy Funda?

| xSource a răspuns:

Nu scade viteza, doar semnalul.