| MihaelG a întrebat:

Am o altă întrebare și anume acum o săptămână am cumpărat un TV LG și nu am decât un singur decodor și 2 TV dacă vreau să mai bag încă un decodor cât ar trebui să plătesc în plus față decât plătesc în acest moment? Răspuns urgent.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci la firma unde ai cablu presupun Rcs, si intrebi, ei stiu cît o sa mai plătesti al doilea decodor. Primul este gratuit in custodie, pe al doilea plătesti, dar cit ei stiu.

| octav005 a răspuns:

Dar de ce iti trebuie decodor? nu este un televizor smart tv?

eu am smart tv. si nu am nevoie de decodor.

cu cablul de la retea. (RDS). acel cablu simplu coaxial., prind 160 de programe digitale. dintre care vreo 10 sunt codate. HBO, HBO2, HBO3. care trebuie sa platesti separat pentru ele. 12 posturi radio. cam 135 programe necodate. dintre care si vreo 20 HD

| iwefgOficiall a răspuns:

Ai putea sa folosesti tecnologia smartcard daca esti la rds dai 100 lei daca televizorul are slot pentru smartcard adica slot CI+

| MihaelG explică (pentru iwefgOficiall):

100 de lei pe lună?

| iwefgOficiall a răspuns (pentru MihaelG):

Dai 100 de lei si al cumperi pentru totdeauna.
Dar daca ai un televizor mai destept cu slot ci+ trebuie sa tile decodeze automat eu am un Samsung si merge si fara smart card.
Daca nu ai 100 de lei este 5 lei chirie pe luna pentru smartcard.