| Unstopable a întrebat:

Am o intrebare : Am un internet cu o viteza de download de 10 Mb/s, dar cand downloadez ceva imi trage cu maxim 300 Kb/s? imi puteti da un sfat in legatura cu ce as putea face in aceasta privinta?

2 răspunsuri:
| JesterRO a răspuns:

Viteza totala de download pe care o pun si aia in reclame, se imparte la 8.

| MaRRiaN a răspuns:

Conteaza de unde tragi cu 300kb/s. daca tragi de pe extern (adica site-uri din afara romaniei) e normal sa ai asa viteza. Daca tragi din Romania, aici intervin mai multi factori, viteza netului de la care tragi, peering-ul, cat de incarcata e reteaua, daca nu cumva ai virusi in pc...etc. In prima faza incearca sa dai o scanare de virusi online. Sau suna la providerul tau de net si intreaba-l de ce ai asa viteza. Numai bine!