| waXonwaXoff a întrebat:

..Am un PC si trebuie sa ii cumpar placuta RAM ddr2, calculatorul l-am cumparat cu un acest tip de placuta.Insa ma intreb daca ii cumpar una DDR3 va merge? tin sa mentionez ca pcul are aceleas piese ca acum 4 ani cand l-am luat.Trebuie sa schimb placa video ca sa mearga ddr3 ram?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu permite fizic montarea DDR3. Acesta are alt tip de slot ( soclu ).

| Vladutz01 a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi placa video ea nu are treba cu rami de pe placa de baza dacă placa ta suporta ddr2 tu trebuie sa ii pui tot ddr2