| RyDerxD a întrebat:

Daca imi cumpar placa de baza Dual cu DDR2 DDR3 Pot sa-mi pun piese Ddr2 si 3 in acelasi timp...
Adica am piese ddr2 din 2008 si vreau sa-mi schimb decat placa dar nu gasesc ddr3 deci....merge sa pun ambele tipuri?

3 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Nu poti...mai bine ia-ti un ddr3 pentru ca placa de baza are numa sloturi pentru ddr2 fie ddr3..deci nu le poti pune in acelasi timp...Pace!

| BoggyP a răspuns:

Da,mai exista asemenea placi..sunt mai scumpe..merge sa pui sau ddr2 sau ddr3.dar nu simultan

| Mariuuss a răspuns:

Nu ai cum sa pui, iti cumperi o placa de baza cu slot ddr2 sau o placa de baza cu slot ddr3.