| soloangel01 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un PC nou si nu are placa video dedicata. Vreau sa ii cumpar una si am urmatoarea dilema, daca ramii sunt DDR2 placa video trebuie sa fie si ea DDR2? Sau pot pune si DDR3. Dau funda unui raspuns bun.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Când cineva întreabă înseamnă că nu știe.
Soloangel, poti cumpara orice placă video cu orice fel de ddr. Cu cat ddr-ul este mai mare cu atât mai bine. Pc-urile vechi sunt AGP, iar cele noi sunt PCI; aceasta este diferența.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ca sa gasesti raspunsul la intrebarea ta. Vezi ca sunt placi video cu gddr5. Si se fabrica de peste 5-6 ani genul asta de placi video. Cauta-mi si mie o placa de baza cu ddr5.

| anonimg a răspuns (pentru sltlp):

Când cineva întreabă înseamnă că nu știe.
Soloangel, poti cumpara orice placă video cu orice fel de ddr. Cu cat ddr-ul este mai mare cu atât mai bine. Pc-urile vechi sunt AGP, iar cele noi sunt PCI; aceasta este diferența.

| nutepriveste21 a răspuns:

Nu, trebuie ca placa video sa aiba conexiunea identica cu cea disponibila pe placa de baza care cel mai probabil e pci expres x16.

| KEric a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa intrii pe pcgarage.ro si sa astepti sa-ti apara in dreapta jos o casuta de chat, pui acolo orice intrebare ai avea despre pc-uri si-ti va raspunde un specialist!