| TocilaCristian a întrebat:

Am o intrebare, o nelamurire, vreau sa stiu cata lumina/energie consuma calculatorul, eu stau mai mult la pc caci nu am prieteni si nu muncesc nicaieri, sunt retras calculatorul are
1 gb ram ddr400
hdd 160gb sata
placa video geforce fx 5500 cu 256mb
sursa 450w
procesor Intel p4 3.2 ghz hyper threading on
Monitor crt de ala greu si mare.
As vrea sa stiu daca consuma multa energie eu umblu la calculator cam o jumate de zi, la factura am primit 270 lei oare imi vine atata de platit din cauza la calculator ca foloseste calculatorul prea multa energie?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Calculatorul nu consuma atat de mult.Din proprie experienta am avut calculator deschis nonstop cu configuratie ceva mai buna ca asta si altele, si de-abia atingeam 100-150 ron pe luna. Daca vrei sa-ti consume si mai putin ia-ti sursa mai noua si componente mai noi (energy saver).

1 răspuns:
| Tlbi a răspuns:

Ia-ti un laptop ieftin, si o sa consume mult mai putin.
cel mai ieftin laptop second ajunge la 2-3 milioane.