| PufyRea a întrebat:

Am si eu nevoie de un site de unde sa comand seminte de ciuperci( Champans cred ca le zice). Va rooog muult. dau funda!

5 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

Cauta pe Google:
Contact:tel. 0359891300
www.eurogradina.ro
Vei gasi aici tot felul de seminte, arbusti, pomi, plante de gradina si de ornament.

| PufyRea explică (pentru etudor):

E serios site-ul? Adica daca comana o sa fie ceva serios? O sa vina? Nu e la misto?

| etudor a răspuns:

Da,eu am comanda acum de niste soiuri de rosii speciale si un castravete amarui care are proprietati terapeutice.Dar azi iti mai dau inca o sursa:SIEBERZ srl, Cluj-Napoca (am in fata revista"Gradini si terase de vis" la pagina 68 unde da despre "Ciuperci din cultivare proprie".
1-ciuperci champignon albe-1 pachet=36, 00lei;
2-ciup. champignon brune -, 1 pachet=36, 00lei;
3- Ciup. de paie=122, 80lei/pachetul
4-Ciup.Pastrav de fag=54, 40 lei/pachet
telefonul lor:0264296020 e-mail :linfo@sieberz.ro/ www.sieberz.ro
Suna si te lamureste! De la a II-a sursa n-am luat nimic.Ieri mi-a dat revisa fratele meu.Sa-mi spui si mie daca vrei ce ai realizat.
Poate o sa incerc si eu daca voi fi sanatoasa. Elena /nicolescuelena@yahoo.com

| PufyRea explică (pentru etudor):

0359891300- asta e nr. de la Eurogradia?

| etudor a răspuns:

Nu funda ma intereseaza:Revin cu numarul de la Eurogradina care s-a batut gresit. Este:0359801300-tarif normal In catalogul lor, la pagina29 scrie despre ciuperci:ciuperci Shitake/34, 80roni-16 baghete, ciperci Reishi/34, 80roni16 baghete, ciuperci Maitake /tot 34, 80roni, ghebe de iarna/34, 80 roni, Pleurotus de lamaie=34, 80 lei, Pleurotus roz=34, 80 lel, Pleurotus Eryngii=34, 80lei.Astea au fost ciuperci pe baghete.Pe pagina 30sunt ciuperci de pamant:HribRegal,=42lei 2) trufe negre=42lei 3)Pitarca Rosie=34, 80