| Cristina321 a întrebat:

Pentru cine a comandat de pe eBay, imi puteti da niste detalii? As vrea sa comand un hanorac.In cam cate zile a venit comanda, cat a costat transportul si cea mai importanta:imi puteti zice cum sa scriu adresa:bloc..strada si celelalte.Va rooog muult
Dau funda

Răspuns Câştigător
| SpawNury a răspuns:

Adresa trebuie sa fie in urmatorul fel : Strada -> bloc, nr, etaj -> Oras ->Judet -> Tara. Eu am cumparat de pe amazon [este la fel ca eBay]. Fii atent cand cumperi daca trimite si in Romania. Ca la cate tepe vor sa dea romanu' nostru majoritatea nu prea mai trimit in Romania. Cumpara doar daca marfa vine din Europa, ca sa nu ai probleme cu ama. In caz ca o sa cumperi din Statele Unite, s-ar putea sa ai probleme la vama. Dar nu-i bai, daca esti aproape, te duci acolo, si iti iei marfa. In cel mai rau caz platesti o taxa de 24% din pretul marfei si il iei. Dar cu un hanorac nu cred ca vei avea probleme. Eu am cumparat un PlayStation 3 de pe Amazon, a venit din Anglia si mi-a ajuns in 9 zile. Am primit un tracker dupa ce am finalizat comanda, care-mi permitea sa vad unde se afla comanda mea, dupa 4 zile era la intrarea in Romania [de unde marfa o ia Cargus Curier sau orice alt curier care are parteneriat cu cei care iti aduc marfa si o duc la cea mai apropiata posta de casa ta. Dar din pacate posta romana nu prea se chinuie sa-ti aduca marfa acasa, ori ti-o aduce peste 3 saptamani. Dupa 5/6 zile, fa vizita la posta in fiecare zi si intreaba de colet in caz ca nu ai tracking. Bafta!

| SpawNury a răspuns (pentru SpawNury):

Apropo, pretul transportului se calculeaza la finalizarea comenzii din cate stiu eu. Platesti marfa+transportul, dupa iti trimite coletul.

1 răspuns: