| Crisstinayy12 a întrebat:

Am un "cucui" in frunte de cand eram eu mică. Cum poate sa dispară? Nu mă pricep prea bine, dar merge prin laser sau altceva?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil sa ramana asa, ca semn distinctiv, daca e afectat osul cranian, deoarece poate fi riscanta indepartarea.
Mergi la medicul de familie sa te trimita la investigatii, dupa care poti afla daca se poate indeparta.

| nicusor222 a răspuns:

În primul rand mergi la medicul de familie și ia trimitere. Vezi pe ce secție te trimite. Poate sa fie negel (Dermatologic ) scapi ușor cu o soluție speciala. Dacă se constata ca ai modificare a osului trebuie sa mergi pe Chirurgie. Cu anestezie se face incizie și ai scăpat. Nu te speria ca e simpla asta.

| andreinastiuc a răspuns:

Cumparati crema speciala pentru asa ceva sau consulta doctorul

| Crisstinayy12 explică (pentru andreinastiuc):

Ce crema?

| nicusor222 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Hey. Nu da cu ce vrei tu. Aici lumea isi da cu parerea. Pt negi am avut eu un ciocanel care ardea pielea. Mergi de vezi ce e ala. Nu da fara sa cunosti ca poate nu e neg si e malformatie.

| Crisstinayy12 explică (pentru nicusor222):

Pai nu e neg și nici o buba. E un os și se simte. Il am de la naștere. Posibil sa fie masformatie