| iulian34 a întrebat:

Am un laptop Sony vaio sve151j13m si nu stiu cum sa ajung in BIOS. Ma poate ajuta cu tasta de intrate? Am tinut apasate toate tastele de la "ESC" pana la "DELETE" Va multumesc! FUNDA

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ar trebui sa iti apara cand pornesti laptop-ul Pres tasta to enter setup sau ceva de genul. Incearca F2 iar daca nu merge ia toate F-urile la rand.

| iulian34 explică (pentru Intruder19):

Imi apare direct logoul si atat. Am incercat toate F-urile nu mai am nici o idee

| Intruder19 a răspuns:

Eu din ce am vazut pe net trebuie sa tii apasat cateva secunde pe F1, F2 sau F3 la Sony.

| johnyxus a răspuns:

Cauta pe site-ul producatorului si o sa il gasesti in manualul de utilizare.

| Lupu_Florin_1983 a răspuns:

Apasa tasta "Assist" si apoi se va incarca un loader cu meniu pentru a intra in bios [F2] sau sa butezi de pe suport extern [F11], etc...

| Grigoras_Adrian_1992 a răspuns:

Inchide laptopul, apoi ai o tasta assist, singura tasta cu rosu, apoi poti intra in BIOS linistit