| danini a întrebat:

Am si eu un laptop Sony VAIO PCG-R600HEK laptop si am facut sticul bootabil si nu stiu cum sa fac sa butuze in bios nu prea imi dau seama asa nu e nimic care sa ma ajute poate stie cineva sa imi dea o explicatie mai concreta

Răspuns Câştigător
| StefanS a răspuns:

Uite in meniu trebuie sa ai undeva "boot" si ca sa booteze de pe stick trebuie ca primul sa fie "Removable Disk". Uite in imaginea asta: http://johnbokma.com/......t-menu.png

2 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Este simplu! In momentul can incepe sa-ti apara scrisul pe display, tasteaza F10 si alege din meniu "boot from hard disk usb"(sau ceva de genul, ca nu scrie la toate la fel). Si gata! Succes!

| ITistii a răspuns:

Ar trebui sa ai boot priorities sau ceva in genul asta si sa muti stick-ul in varful listei