| Evelinmariaa a întrebat:

Am un ten uscat si de fiecare data cand ma dau cu fond de ten mi se crapă, imi apar cojițe inestetice etc. Ce pot face ca sa evit asta?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa-ti hidratezi cat mai bine tenul si sa folosesti un fond de ten foarte cremos si fluid eventual ceva destinat tenului uscat.

| Namaparissia a răspuns:

Inainte de culcare si inainte de aplicarea fondului de ten trebuie sa te dai cu o crema de hidratare.Iti pot recomanda cateva daca vrei:"Clinique-anti-blemish solution "(care nu numai ca hidrateaza dar opreste si aparitia cosurilor)si alta crema foarte buna:"Dermalosophy Anti-aging "... poti folosi orice alta crema de hidratare, dar eu ti le-am recomandat pe aceste deoarece le-am folosit si au fost foarte bune. Sper ca ti-am fost de ajutor ❤️