| dedfgv a întrebat:

De ce atunci cand ma dau cu fond de ten pe fata imi apar niste cojite care daca lea atung un pic cad? si cum asi putea sa scap de ele?

e pielea moarta?

8 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Pielea ta nu este hidratata corespunzator. Bea multa apa, mananca fructe si foloseste zilnic o crema hidratanta pentru a te proteja de aerul rece si de praf. Ai grija si la fondul de ten, este foarte posibil ca problema tenului tau sa fie cauzata de calitatea acestuia. Renunta la fond de ten pentru un timp sau inlocuieste-l. Inspira-te de aici: http://www.divahair.ro/frumusete. Ai grija de tine.

| DakotaRoyse a răspuns:

Ti se exfoliaza pielea.
Nu te mai da cu fond de ten, nu poti sa le dai jos pe toate niciodata plus ca arata aiurea.

| Ioniboni a răspuns:

Ai tarate? sau malai? fa ti o pasta cu putin malai sau tarate si apa si freaca tenul.Si inainte de a te da cu fond de ten demachiaza te chiar daca nu ai nimic pe fata da e piele moarta sau poate e de vina fondul de ten...

| matraguna1 a răspuns:

Nu ai pielea suficient de hidratata. foloseste de 2 ori pe saptamana un gel exfoliant/ masca exfolianta sau inainte sa te dai cu fond de ten foloseste o crema hidratanta pentru fata.

| emeris a răspuns:

Inainte de fond de ten sau orice lucruri de acest gen trebuie sa dai cu crema pe fata. eu asa fac si n-am nimic pe fata de la fondul de ten. daca iti ingrijesti tenul totul e ok happy

| emeris a răspuns:

Edy132

deci nu-ti plac fetele machiate?raised eyebrows
daca ai prietena, ea se machiaza, nu?laughing si ce faci?waiting te iei de ea?straight facelaughing

| edy132 a răspuns:

Dece voi fetele va machiati? Cand omenirea a aparut nu existau farduri si tot felul de chestii. Femeia este foarte frumoasa naturala asa cum a fost lasata de Dumnezeu. In plus ca machiajul face mai mult rau pielii, iar asta veti observa peste ani, intr-un fel va mintit singure pentru ca nu sunteti naturale, sunteti false.

| Teo_4111 a răspuns:

Nu e pielea moarta, e stratul prea gros de fond de ten! Incearca sa te speli cu un scrub inainte de a aplica fondul de ten, asa stii sigur ca ai indepartat straturile de piele moarta. Apoi aplica fondul de ten, cativa stropi, in strat subtire si mai ales folosind un burete special, pentru ca mainile nu sunt intotdeauna curate!