| Kassandra1408 a întrebat:

Am venit in bucuresti pentru admiterea la facultate. Vreau sa ma mut aici cu prietena mea cea mai buna, care a terminat anul intai. Momentan, ea a inchiriat un apartamanet de doua camere in crangasi, cu 150 de euro iar de luna viitoare ar trebui sa impartim chiria. Dar apartamantul e oribil, nu a fost locuit de ani buni, cu greu am facut curat ( nu avem aspirator nici masina de spalat dar avem covoare groase)
Proprietarii s-au mutat la tara si pe luna viitoare ne cer 200 de euro. Nu ar fi fost o problema daca ar fi aratat decent ( avem mucegai, toaleta functioneza cand vrea ea...) SI pe deasupra avem gandaci! Sincer, eu nu as da nici macar 50 de euro sa "traiesc" aici. In viata mea nu am vazut un loc mai murdar.
Ce putem face? Noi nu ne putem permite sa dam mai mult de 200 de euro chirie pe luna. Am incercat pe caut coleg.ro dar unele anunturi par suspecte. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi! Vreau sa ne mutam cat mai curand!

Răspuns Câştigător
| blackwidow a răspuns:

N-are niciun rost sa stai in asemenea grajd. Insa acum apar mai multe probleme. Pentru zona Crangasi, chiria este cam de 250 euro, asa ca daca vrei neaparat in acea zona, va trebui sa cauti destul de serios ca sa gasesti sub sau exact 200 euro. A doua problema este prietena ta; trebuie sa vorbesti cu ea si sa luati o hotarare de comun acord, nu poti hotari tu si pentru ea. Lasa coleg.ro si alte site-uri(aici posteaza agentii care doar vor sa-si atraga clienti), ia-ti anuntul telefonic si ai acolo zeci de pagini, unde posteaza de cele mai multe ori persoane particulare. Te sfatuiesc sa-ti selectezi anumite oferte, si sa va duceti cu un parinte(de preferat tata) sa le vedeti ca sa nu aveti vreo problema. Mutare placuta, numai bine

2 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Caminele sunt in vacanta cred dar poti incerca... poti negocia cu proprietarii pentru luna care vine sa dati 100 euro pana va gasiti ceva. de ce nu cautati o garsoniera intr-o zona mai retrasa si mai ieftina... care este maximul de chirie pe care il puteti oferi am niste prieteni care inchiriaza un apartament cu 3 camere

| cosminkoko a răspuns:

200 euro cu gandaci si fara aspirator si masina de spalat e oribil.

ia ziarele la rand, cauta pe net si sigur o sa gasesti. la 200 euro gasesti ceva mult mai bun