| MoonLight a întrebat:

As vrea sa stiu o firma serioasa de taxi din Timisoara. Nu sunt din oras si as vrea sa ajung din Ronat in centru, iar cu tramvaiul nu prea stiu unde sa cobor si de unde iau bilet.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Mai bine ți-ai planifica aici plecarea decât cu taxiul care te va înțepa la bani.

http://transporturban.ro/ro/timisoara/

| MoonLight explică (pentru Azµre):

Faza e ca ii destul de mult de mers pana in statia de tramvai si nu am retinut drumul pana acolo. si tramvaiul 5 vine foarte greu

| Azµre a răspuns (pentru MoonLight):

Cel mai bine e să cauți firme de taxi pe internet din timișoara și să dai telefon la dispecerat măcar așa ai știi tariful și ca idee cât ar costa că mulți încearcă să te înțepe la bani...

| MoonLight explică (pentru Azµre):

Nu m-am gandit sa sun. Mersi de idee

| Azµre a răspuns (pentru MoonLight):

Păi așa e și cel mai bine, nu te costă nimic că vine să te i-a de acasă sau de unde vrei tu și cu toate astea ăia sunt cel puțin monitorizați.
I-a uite aici scumpo o listă cu tarife și numere de telefon, firme din timișoara.
http://www.taximetre.ro/taxi/timisoara/

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Speed Taxi

| Den20 a răspuns:

Fan taxi Timisoara.