| ReignForest a întrebat:

Aseară mi-am pus alarmă să sune. Azi m-am trezit cu 5 minute înainte să sune și am vrut să o opresc. Când am anulat alarmă imi scria că suna peste 7 minute, iar dacă o activam suna peste 5 minute. Dupa 5 minute am apăsat înlătura și apoi după 2 minute a sunat iar și am dat tot înlătura. Alarma nu era oprită deoarece imi tot apărea la sus la notificări.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate ai avut activat si memento din Calendar (sau alta avertizare), pe langa "Ceasul desteptator".
Optiunea de repetare este aproape la fiecare tip de alarmare.

| Standt a răspuns:

Ai activata repetarea alarmei. Daca stii ca te trezesti de prima data si nu ai nevoie de repetare, dezactiveaza asta.

| ReignForest explică (pentru Standt):

Nu e vorba de asta, e vorba ca după ce suna imi apare ca e activată.

| Standt a răspuns (pentru ReignForest):

Daca iti apare, este activata. Mai cauta in setari la alarma.