| FloreaIoana212 a întrebat:

Atunci când adopt un caine ciobănesc german/lup trebuie sa cer acordul vecinilor?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce ai cere acordul vecinilor pentru deținerea unui câine?
Sincer? Nimeni nu o să fie de acord, mai ales dacă îi întrebi. Nu-i pune la încercare! ))
Înainte de a-l cumpăra, trebuie să stai de vorbă cu părinții tăi și să-i întrebi dacă au posibilitatea să-l ducă la dresaj. Vei avea un câine educat, care nu va crea probleme/incidente. Important e să nu latre, fiindcă dacă latră, ori nu strângi după el, vei cunoaște și cealaltă latură a vecinilor, care sunt mai needucați și mai răi decât câinii de luptă, dacă se unesc împotriva ta. : ))
Însă la bloc, spațiul e cam mic pentru un astfel de câine! El ar avea nevoie de un spațiu mult mai mare, încât să își consume energia. În cartier va trebui să-l ții în lesă, posibil și cu botniță.
Sper să nu ai probleme și să te bucuri de el...

3 răspunsuri:
| Daria0123456789 a răspuns:

Stai la bloc sa inteleg?

| FloreaIoana212 explică (pentru Daria0123456789):

Da...și în curând o sa primesc cainele