| Vendetta47 a întrebat:

Azi mi-am facut un card MasterCard la RaiffeisenBank.Pentru a il creea am depus 15euro deci am bani pe el, dar cand vreau sa imi fac cont pe PayPal imi scrie urmatoarea eroare:The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

*Tin sa mentionez ca(,)cardul este nou nu am ulblat nimic la el adica nu l-am bagat deloc intr-un ATM. Oare e din cauza asta sau trebuie cei de la banca sa imi activeze o functie numita Internet Banking?

8 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ai facut cerere la banca pentru paypal si internet banking? Daca ai facut-o inseamna ca e eroarea bancii. Altfel e eroarea ta si trebuie sa te duci sa faci cerere.

| Vendetta47 explică (pentru TheAce):

Nu am Internet Banking deoarece mi se pare o prostie.
PS:Am rezolvat:Trebuie sa bag cardul intr-un ATM pentru a il activa.

| deadlykiss a răspuns:

Trebuie sa le precizezi celor de la banca exact ce iti doresti, adica mergi si le spui ca vrei sa folosesti cardul pentru paypal si ei vor stii ce au de facut tongue

| OlafSvartberg a răspuns:

Nu conteaza ce card ai. Trebuie neaparat sa ai Internet Banking aprobat, deci suna la banca.

| Vendetta47 explică (pentru OlafSvartberg):

Si costa ceva sa il activez?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Vendetta47):

3 lei pe luna din cate tin minte. dar cred ca depinde de banca

| Vendetta47 explică (pentru FatUglyVirgin):

Esti sigur ca trebuie prostia aia?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Vendetta47):

Du-te si intreaba la banca. oricum o sa trebuiasca sa mergi acolo sa vezi care-i treaba nu? dar cel mai probabil ai nevoie de functia aia.
eu cand m-am dus la banca sa fac cardul nou le-am zis ca vreau sa-l folosesc pentru paypal si m-au pus sa platesc 3 lei pe luna