| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp am creat o pagina pe facebook. Acum nu mai am nevoie de ea. Imi puteti spune va rog cum sa o sterg? Am tot cautat dar nu gasesc nimic.
P.S.:Sa-mi spuneti mai explicit(cu mai multe detalii).
Mersi happy.

5 răspunsuri:
| NoXuu_NoXuu_1994 a răspuns:

Pagina sau cont, unii confunda. sad
ar trebui sa fii admininistrator pe acea pagina daca vrei s-o stergi.

1. Dupa ce te-ai logat, selectezi din lista de comenzi de la "Account"/"Cont" subcomanda "Manage Pages".

2. Selectezi pagina pe care vrei sa o stergi.

3. Sub fotografie, dai click pe "Edit" si selectezi din bara laterala din stanga "Manage Permissions"

4. Mai jos gasesti undeva, cu albastru, "Permanently Delete Page"/"Sterge permanent pagina".
Fundă? happy

| NoooooNaMe a răspuns (pentru NoXuu_NoXuu_1994):

Eu vreau sa sterg o pagina si nu un cont.

| NoXuu_NoXuu_1994 a răspuns (pentru NoooooNaMe):

Păi urmează pașii de mai sus. happy

| NoooooNaMe a răspuns (pentru NoXuu_NoXuu_1994):

Nu imi poti spune mai clar unde este Account ca nu-l gasesc.

| Anndrru a răspuns:

Mai întâi gândeşte-te sigur dacă vrei să îl ştergi, daca chiar vrei sa faci asta poti intra aici: http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account :D