| Madalaina a întrebat:

Am auzit si eu de tratamentul anti cosuri cu mibazon si tinctura de propolis. Mibazonul stiu ca e de uz veterinar deja mi l-am si cumparat, insa as vrea sa stiu daca intr-adevar iti creste parul pe fata de la el. Eu asa am auzit. Acum rog persoanele care l-au folosit sau au cunostinte in legatura cu lucrul asta sa ma lamureasca si pe mine. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Dragă Mădălaina,

Te rog mult NU îţi aplica un tratament de care ai auzit. Eşti pe cale să faci o greşeală FOARTE mare, te-ai gândit că tratamentul din auzite îţi poate provoca iritaţii şi infecţii foarte serioase ale pielii?

Sfatul meu este să NU îţi aplici niciun tratament după auzite, să mergi la medicul de familie, care să te trimită la un medic dramatolog specialist şi să primeşti un sfat avizat, de la un specialist, nu de la colţul blocului, sau din piaţă.

Funcţie de natura lor, coşurile pot avea tratamente complexe şi de durată, nu te juca cu astfel de lucruri, am văzut oameni care au încercat soluţii după ureche şi şi-au distrus tenul pentru tot restul vieţii, crede-mă pe cuvânt. Nu cred că vrei să păţeşti la fel.

Multă sănătate şi ai mare grijă de tine.

| Madalaina explică (pentru RomulusMilea):

De obicei nu imi aplic tratamente de astea dupa ureche, iar eu nu mai am cosuri acum, am doar semnele ramase de la cosuri si as vrea sa scap de ele. Am incercat multe dar efecte nu prea am vazut. Tratamentul asta cica functioneaza. Acum ce stiu eu thinking

2 răspunsuri:
| Madalaina explică:

Dau funda celui mai bun si mai convingator raspuns!