| dragos_3259 a întrebat:

am avut aseara un vis, se facea ca eram cu un prieten si ca veneau 2 serpi spre noi, cel care se indrepta spre el era mai aproape si cel care se indrepta spre mine era mai departe, si eu ii ziceam lui sa aiba grije si sa nu se grabeasca (agite), iar atunci Sarpele care se indrepta spre el a mancat un serpisor mai mic(nu stiu sigur ce era semana cu o larva 7-8 cm si mai groasa), iar dupa ce a mancat acel serpisor, prietenul meu a trecut usor pe langa el, si a am luat`o amandoi la fuga, si cand am fugit sarpele care venea spre mine numai era, si celalalta sarpe se uita dupa prietenu` meu cum fugea, noi fugeam si se facea ca saream peste serpi(ne feream). si intr-un final am ajuns intr-un loc sigur, iar dupa aceea din senin m-a muscat un sarpe de mana stanga, si nu`mi era frica, se facea ca strangeam de muscatura sa iasa veninul.va rog vreau un raspuns! va multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Ce fel de raspuns?

| daηă a răspuns:

Daca vrei unsfat.hmmmm.gandeste-te si tu la. ce-ti place tie.sau nu mai dormi.gandeste-te ca nu s-a intamplat is realitate

| Zambet a răspuns:

Asa, si ce raspuns ai vrea!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eii bine.visele nu trebuie intodeauna luate in serios. dar daca consideri ca da atunci iti zic eu cum vad talmacirea(exploicare)acestui vis...:

deci tu erai cu prietenul tau si era v-a despre serpii...de obicei serpii sunt reprezentati ai satanei sau semn rau.

eu zic ca atunci cand visezi urat doar roaga-te si vei vedea ca Isus lucreaza la inima ta minunat.

vb pe:annabellatudor

>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai as vrea sa stiu ce inseamna muscatura aceia de mana de la sfarsit. si in general asa...

| Ruxiire a răspuns:

Se spune ca atunci cand visezi serpi ti-e frig... ia-ti o plapuma mai groasa, da drumul la centrala si gata cu serpii