| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am facut scoala de soferi in urma cu 2 luni si cei de la scoala mi-au gresit fisa medicala,(a urmat o serie de scandaluri dupa), in fine am dat traseul cu ochelari fara dioptrii iar acum cand mi-a venit permisul imi scrie la observati 01.01 acest cod insemnand ca trebuie sa port ochelari.As dori sa va intreb cam care este amenda care se da daca nu ai ochelarii la tine?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu ai nimic mergi la medic si ia-ti o dovada ca n-ai probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sincer nu am auzit pana acum pe nimeni sa primeasca amenda pentru asa ceva.