| Gabitzu246 a întrebat:

Una! Am facut scoala de soferi in urma cu 2 luni si cei de la scoala mi-au gresit fisa medicala,(a urmat o serie de scandaluri dupa), in fine am dat traseul cu ochelari fara dioptrii iar acum cand mi-a venit permisul imi scrie la observati 01.01 acest cod insemnand ca trebuie sa port ochelari.As dori sa va intreb cam care este amenda care se da daca nu ai ochelarii la tine? un raspuns:

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De unde sa stim noi ce amenda s-ar da. Mergi la SRPCIV din orasul tau cu permisul si fisa medicala unde se constata ca nu ai nevoie de ochelari pentru a lamuri problema. Sa le zici ca cei de la scoala de soferi au gresit. Nu uita de 10 lei in caz ca iti spune sa iti schimbi permisul platesti taxa si depui actele + poza tip.

| Gabi19971983 a răspuns:

Nu, vei primi doar o avertizare si a 2-a data cant te prinde vei primi amenda de 400 lei.
Asa ca fa bine si arata-le celor de la SRPCIV ca n-ai nimic.
Funda?
http://forum.softpedia.com/topic/799251-amenda-restrictie-0101/