| anonim_4396 a întrebat:

Am fost acum cateva zile la Centrul Militar Judetean si mi-am depus cerere de inscriere la Academia Militara. Mi-au dat fisa medicala si cica trebuie sa merg la Iaşi cu ea, sa mi se faca controale. O intrebare : Ce acte trebuie sa am pentru a putea face aceste controale?
PS: Mi s-a zis acolo de anumite acte,dar am uitat sa intreb daca trebuie pentru Iasi sau pentru atunci cand voi merge sa dau probele sportive, psihologicul si interviul.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Diurpaneus a răspuns:

Trebuie sa prezinti buletinul si fisa medicala care pe fata la antecedente sa fie semnata si parafata de medicul de familie. Atentie sa mergi acolo fara sa consumi zaharoase, spirtoase, acidulate si cafele cam de la ora 6 dupa amiaza.

4 răspunsuri:
| Anon1mxD a răspuns:

Da, acolo am fost, la CMJ. Aici cu consumatul aveam habar, dar sigur doar buletinul si fisa medicala, da?
Se rezolva cu parafa. happy Si da, la 8 trebuie' sa fiu acolo happy. Doua zile dureaza sa rezolv cu fisa. Daca am niste probleme cu ochii, ma poate pica? Sau imi impune sa port ochelari?
PS: Pot rezolva asta in 4-5 zile, dar totusi, dupa nu stiu ce fac, nu stiu cat ii pot pacali cu lentile de contact laughing)))

| Diurpaneus a răspuns (pentru Anon1mxD):

Sunt membru junior si nu pot trimite mesaje. Daca deoptriile nu trec de +, -, 3 nu-ti fa probleme. De unde esti de loc?

| Anon1mxD a răspuns (pentru Diurpaneus):

Nu stiu de cat trec.De loc sunt de la sat laughing) Din jud. Botosani, "fruncea" Moldovei. Am miopie/astigmatism stiu sigur asta...

| Diurpaneus a răspuns:

Apropo, cel tarziu la ora 8 sa fii acolo. La CMJ ai fost?